Reklamı Geç
Advert

Kira yardımları başlıyor

Kültür Mahallesi’nde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tapu devri işlemleri tamamlanan hak sahiplerine kira yardımı yapılacak.

Kira yardımları başlıyor

Kültür Mahallesi’nde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tapu devri işlemleri tamamlanan hak sahiplerine kira yardımı yapılacak.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kültür Mahallesi’nde uygulanan ‘2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ kapsamında kira yardımlarına başlanılacağını bildirdi.

Tapu devri işlemleri tamamlanan hak sahiplerine ait evrakların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilmeye başlandığını ifade eden Barakazi, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ile de görüştük. Tapu işlemleri tamamlanan ve dosyaları bakanlığa iletilen hak sahiplerimizin kira yardımlarını düzenli bir şekilde yapacağız. Kira yardımlarında geçikme yaşansa da genel itibariyle bir mağduriyet sözkonusu olmayacak” dedi.

Tapu devri çağrısı

Hak sahiplerine tapu devri çağrısı yapan Barakazi,  “Henüz işlemlere yapamayan hak sahiplerimizin biran evvel işlemlerini yapması gerekiyor. Tapu devr işlemleri ne kadar çabuk tamamlanırsa, kira yardımları da kadar çabuk yapılır. İl Tapu Müdürlüğünde belediyemiz tarafından yetkilendirilen personelemiz müracaat esnasında hak sahiplerine gereken tüm kolaylığı sağlayacaktır” diye konuştu.

“Bingöl’ün çehresi değişecek”

Proje ile Bingöl’deki depremin izlerini sileceklerini ifade eden Barakazi, projenin tamamlanmasıyla kentin çehresinin değişeceğini vurguladı.

Yıkımı gerçekleştirien 793 yapının yerine bin 108 konut inşa edileceğini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Konutların yapım aşamasına geçtiğimizde mümkün olduğunca hızlı bir şekilde projemizi tamamlayacağız. Mevcut halinde cami, ilkokul, sosyal donatı alanları ve yeterince ticari alanı bulunmayan bölgenin dönüştürülmesiyle, hem depremin izleri silinecek hem de kentimizin imajı yenilenecek.”

Kentsel dönüşüm projelerini önemsediklerini vurgulayan Barakazi, “Birinci derece deprem bölgesinde bulunan ilimizde, ikinci etap kentsel dönüşüm projemizi uyguluyoruz. Bu projemizin tamamlanmasıyla kentimizin farklı alanlarında bulunan ve depremsellik açısından risk teşkil eden konutları da dönüştürmek için çalışmalar yürüteceğiz. Kentsel dönüşüm projeleriyle hem depreme dayanıklı konutlar inşa edeceğiz hem de çarpık kentleşmenin önüne geçerek daha düzenli bir yapılaşmaya yöneleceğiz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü