Reklamı Geç
Advert

Halk Kütüphaneleri

İl Halk Kütüphane Müdürü V. Muhammed İnan İŞLEK "Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Halk kütüphaneleri, halkın kütüphane ile ilişkilerini artırarak okuma ve araştırma alışkanlığını geliştiren, düşünce ve bilgi ürünlerinin insanlar arasında paylaşılmasını sağlayan, düşünce özgürlüğünün kaynağını oluşturan kuruluşlardır. " dedi.

Halk Kütüphaneleri

İl Halk Kütüphane Müdürü V. Muhammed İnan İŞLEK "Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Halk kütüphaneleri, halkın kütüphane ile ilişkilerini artırarak okuma ve araştırma alışkanlığını geliştiren, düşünce ve bilgi ürünlerinin insanlar arasında paylaşılmasını sağlayan, düşünce özgürlüğünün kaynağını oluşturan kuruluşlardır. Ayrıca her yaşta, her sosyo-ekonomik düzeyde, eğitim derecesinde, politik ve dini görüşte, insanların ayrım gözetilmeksizin ücretsiz ve serbestçe yararlandığı, toplumun sosyal kalkınmasına yardımcı olan kültürel, eğitici, dinlendirici-eğlendirici etkinliklerin yapıldığı merkezlerdir." dedi.

İŞLEK "Halk kütüphaneleri kadın, erkek her yaştan, her düzeyde ve her meslekten okuyucunun her konudaki düşünce ve sanat ürünlerinden ücretsiz ve özgürce yararlanmasını sağlayan kurumlardır. Kütüphane olarak vizyonumuz toplumda okuma alışkanlığının gelişmesi ve yerleşmesi için insanların bilgiye erişimimi sağlayarak bilgi toplumuna geçişte gerekli rolü üstlenmektir." dedi.

İŞLEK "İl Halk Kütüphanemizde farklı alanlara ait 54250 adet kitap 1360 adet kitapdışı materyal (CD,DVD,SESLİ KİTAP) vb. eser bulunmaktadır.16 adet ücretsiz hızlı internet hizmeti veren internet erişim salonu,klimalı 80 kişilik sessiz çalışma salonu , yetişkin ve çocuk ödünç servisi ve süreli yayın bölümlerimiz mevcuttur. TC kimlik numarası ile yapılan üyelikle 15 günlük ücretsiz ödünç kitap hizmeti verilmektedir." dedi.

İŞLEK "Kitap okumanın bireylerin zihinsel ve duygusal gelişimleri için önemli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başladığı bu günlerde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ,velilerimizi ve toplumun diğer kesimlerini boş zamanlarını kütüphanelerde değerlendirmelerini ,kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirmelerini, kütüphaneye üye olmalarını ve araştırmalarını yapmak üzere kütüphanelerde zaman geçirmelerini yararlı olduğunu düşünmekteyiz.Bu bağlamda toplumun her kesimini ,bilgilenme sürecini geçirmeleri adına her yıl daha fazla büyüyen Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ailesine dahil olmalarını bekliyoruz." dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü