Reklamı Geç
Advert

Düğün Konvoylarına Yasal İşlem Yapılacak!

Bingöl Valiliği, geçtiğimiz hafta gazetemizin manşetinden verdiği ‘Düğün Magandaları’ haberinin ardından açıklamalarda bulundu. Açıklamada, “düğün sonrası oluşturulan konvoylarla kapatılması, halay çekilmesi, klakson çalınarak gürültü edilmesi suretiyle kamunun istirahatini bozanların, mevzuata aykırı hareket edenlerin tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemin yapılacağı bilinmelidir” denildi.

Düğün Konvoylarına Yasal İşlem Yapılacak!

Bingöl Valiliği "Son zamanlarda İl genelinde Düğün merasimlerinden sonra oluşturulan konvoylarla ana arterlerin, cadde, sokak ve kavşakların kapatıldığı diğer yol kullanıcılarının can ve mal güvenliklerinin tehlikeye atıldığı tespit edilmiştir. Ana cadde, sokak ve kavşaklar kamuya ait olup bütün vatandaşların kullanımına ayrılan yerlerdir. Bu  yerlerin Düğün sonrası oluşturulan konvoylarla kapatılması, halay çekilmesi, klakson çalınarak gürültü edilmesi suretiyle kamunun istirahatini bozanların, mevzuata aykırı hareket edenlerin tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemin yapılacağının bilinmesini,  yasaların verdiği yetki ve görev çerçevesinde ve halka hizmet odaklı yürütülen bu denetim ve uygulamaların devam edeceği, sizlerin de vereceğiniz destek ve yardımlar ile yürütülen çalışmaların başarıya ulaşması ve sunulan hizmetin kalitesinin artması açısından önemlidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa     2017-09-20 Sonunda şu şehirde şu saygısızlığa yaptırımlar geldi! inanın evlenmeniz de düğününüz salak saçma şarkılarınız ve oyunlarınıza da hayran olmuyoruz. Artık sokaklarda bu saçmalıklarınızı görmek ve duymak zorunda değiliz çok şükür. darısı mahalle kenarlarında düğün yapanların başına...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü