Reklamı Geç
Advert

Belediye'den Yenimahalledeki 4.5 G açıklaması

Bingöl Belediyesi Yeni Mahalle’de kurulması planlanan ve mahalle sakinlerince engellenmek istenen ‘4,5G internet güçlendirme sistemi’ kurulumunun belediyemizle ilgisi olmadığını belirtti.

Belediye'den Yenimahalledeki 4.5 G açıklaması

Bingöl Belediyesinden yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

Yeni Mahalle’de kurulması planlanan ve mahalle sakinlerince engellenmek istenen ‘4,5G internet güçlendirme sistemi’ kurulumunun belediyemizle ilgisi yoktur.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ‘Elektronik Haberleşme Altyapısı’ mevzuat hükümleri çerçevesinde bu hususta tek denetim, kontrol ve onay yetkisine sahip Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dur. İlgili kurum izni ile kurulan sistem hakkında belediye başkanlığımızın hiçbir hukuki veya idari tasarruf hakkı yoktur.

Bu alanda kurulacak sistemin faaliyete geçmesi ve işletmeye alınabilmesi sadece Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan verilecek bir ‘Güvenlik Sertifikası’ ile mümkün olabilmektedir.

Söz konusu sistemi kuracak olan firma, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan gerekli izinleri aldıktan sonra sistemin Yeni Mahalle’de kurulması için belediyemizden yer tahsisi talep etmiştir. Bunun üzerine belediyemiz ekiplerince kurulacak sistemin yaşam alanından uzak, insan ve çevre sağlığını etkilemeyecek bir alanın bulunması için çalışma yapılmıştır. Çalışma neticesinde mezarlık alanda yapılan incelemede, herhangi bir mezar bulunmayan alan sistem için uygun görülmüştür.

Öte yandan ilgili firmayla yapılan görüşmede, Yeni Mahalle’de ikamet eden 1300 vatandaşın operatör servisini arayarak internet hizmetlerinden sağlıklı bir şekilde yararlanmadığı yönünde şikayette bulunduğu belirtilmiştir. Şikâyetlerin ortadan kaldırılması ve vatandaşların internet hizmetlerine daha kolay bir şekilde ulaşabilmelerinin sağlanması maksadıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kontrolünde sistemin kurulması planlanmıştır.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlar, ilgili firma sorumlusu KÖKSAL Bey ile görüşebilir. İletişim numarası: 0549 812 18 87

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü