Reklamı Geç
Advert

Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi Yapılacak

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi büyük bir katılımla Pazartesi akşamı Gala Yemeğiyle başlıyor.

Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi Yapılacak

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi büyük bir katılımla Pazartesi akşamı Gala Yemeğiyle başlıyor.

Türkiye’nin önde gelen iş kadınları arasında yer alan Nilüfer BULUT, Evrim ARAS, Candan ÖZDEMİR, Mine AYHAN, Yasemin AÇIK gibi tanınmış şahsiyetler Bingöl’de yerel girişimci kadınlarla buluşacaklar.

BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili Mehmet EKİN, basına yaptığı açıklamada bu kongreyle Bingöllü işkadınları ile Türkiye’nin diğer bölgelerinden gelen girişimci kadınları bir araya getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ARAP YATIRIMCILAR GELİYOR

Mehmet EKİN devamla bu kongrenin sadece işkadınları için değil aynı zamanda Bingöl’ün diğer yatırım projeleri açısından da büyük önem taşıdığına işaret etti. Kongre kapsamında Arap yatırımcıları Bingöl’e getirdiklerini belirten EKİN, Valilik tarafından fizibilitesi yapılan KENTPARK Projesine Arap yatırımcıların ilgi duyduğunu ve bu amaçla kongreyi de vesile bilerek şehrimize davet ettiklerini söyledi. 100 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım finansmanı gerektiren bu projeyi Arap yatırımcıların kabul etmesi halinde bunun bir emsal teşkil edeceğini ve diğer Arap yatırımcılar için de çekim meydana getireceğinin altını çizdi.

MARKA KENT

Mehmet EKİN yaptığı açıklamada ayrıca Bingöl’ün marka şehir olması için gelecek dönemde çeşitli alanlarda projeler gerçekleştirmenin önemli olduğunu ve Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda bir takım planları bulunduğunu belirtti. Bingöl neden bir Kongre şehri haline gelmesin diye EKİN, bu nedenle ilk adım olarak büyük ses getiren Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresini düzenlediklerini söyledi. Bu kongre Bingöl için önemli olmakla birlikte tüm Türkiye için de büyük önem taşıyor diyen Mehmet EKİN bütün bölgelerden çok ciddi bir katılımın olduğuna işaret etti.

KENT VİZYONU

Kendisi de inşaat mühendisi olan Mehmet EKİN kentimizin yeni bir vizyona gereksinim duyduğunu ve bunun için de Oda olarak iç çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. 

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO), Kadın Girişimciler Kurulu, Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, Bingöl Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Fırat Kalkınma Ajansı ve pek çok kurum ve kuruluş ile işbirliği içerisinde yapılan bu Kongreye Ülkemizin her yerinden girişimci bayanlar katılacak olup Kadın Girişimciliğinde Doğu’nun bir iddia sahibi olduğu ve Türkiye toplumsal barışına bu şekilde önemli bir katkıda bulunacağının altı çizilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü