Reklamı Geç
Advert

2 bin öğrenciye aşure ikramı

Bingöl Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla üniversite öğrencilerine aşure dağıttı.

2 bin öğrenciye aşure ikramı

Bingöl Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı Bingöl İl Temsilciliği, Muharrem Ayı etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi kampüsünde aşure etkinliği düzenledi.

Belediye Başkanvekili Halim Sugü, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hakan Olgun ile Üniversite Genel Sekreteri Abdullah Taşkesen’in katıldığı etkinlikte, 2 bin öğrenciye aşure ikram edildi.

Program sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Sugü, “Muharrem ayı münasebetiyle üniversite öğrencilerimize aşure ikramında bulunduk. İslam’ın en güzel adetlerinden biri olan ve Muharrem Ayı’nın 10. günü dağıtılan Aşure, birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesidir.  Her yıl düzenlediğimiz aşure etkinliklerindeki amacımız, vatandaşlarımızın arasındaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmektir” dedi.

Aşurenin, paylaşma ve dayanışma duygusunu toplumda artırdığını vurgulayan Sugü, şunları söyledi: “Asırlardır yaşatılan Aşure geleneği, toplumda birlik ve beraberliği pekiştirmeye vesile oluyor. Yapılan bu aşure etkinliğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Aşure Günü’nün ilimize, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü