Reklamı Geç
Advert

Balkan Şampiyonu Davul Zurnayla Karşılandı

Balkan Maraton Şampiyonası’nda 2:18:22’lik derece yaparak şampiyon olan Bingöl Belediyesi Yaşamspor Kulübü sporcusu milli atlet Yavuz Ağralı, Bingöl’de davul zurna eşliğinde karşılandı.

Balkan Şampiyonu Davul Zurnayla Karşılandı

Balkan Maraton Şampiyonası’nda 2:18:22’lik derece yaparak şampiyon olan Bingöl Belediyesi Yaşamspor Kulübü sporcusu milli atlet Yavuz Ağralı, Bingöl’de davul zurna eşliğinde karşılandı.

Hırvatistan’da 26. Zagreb Maratonu kapsamındaki Balkan Maraton Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli atlet Ağralı, Bingöl Havalimanı’nda davul zurna eşliğinde karşılandı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Ağralı, şampiyon olarak Bingöl’e dönmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Havalimanında yapılan karşılamanın sürpriz olduğunu belirten Ağralı, şunları söyledi: “Böyle bir karşılama aslında beklemiyordum. Yıllardır kendi halimde müsabakalara 2014 yılında da balkan ikinci olmuştum. Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’nin sahip çıkmasıyla son iki yılda bana karşı olumlu bakışlar oldu. Şimdi tek başıma değilim, çok duygulandım” dedi.

2018 yılında yapılması planlanan Avrupa Şampiyonasında ilk 8’e girmeyi hedeflediğini belirten Ağralı, şunları söyledi: “Şampiyonada Bingöl’ün adını duyurdum. Birçok yerden olumlu tepkiler aldım. Benim için bu yarışma bir aşamaydı, hedefim 2018 Avrupa şampiyonası. Avrupa şampiyonası Berlin’de yapılacak. Hedefim oradaki yarışmada ilk 8’e girebilmek. Şimdiye kadar bana destek olan Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye Ahmet hocama, müdürüme ve herkese teşekkür ediyorum.”

ŞAMPİYONDAN BARAKAZİ’YE ZİYARET

Rotterdam’da geçen yıl yaptığı 2:17:15’ten sonra kariyerinin en iyi ikinci maraton sonucuna imza atan Ağralı, beraberinde antrenörü Ahmet Demir ile Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

Elde ettiği başarıdan dolayı Ağralı’yı tebrik eden Barakazi, “Yaşamspor kulübümüzün en başarılı sporcularından Yavuz Ağralı, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, Balkan Şampiyonu oldu. Daha önce kazandığı başarılara bir yenisini daha ekleyen genç sporcumuz, hepimizi gururlandırdı. Kendisini canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Belediye’nin sporu ve sporcuyu her zaman desteklediğini vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Bingöl Belediyesi olarak her zaman sporcularımızı destekledik. Yavuz kardeşimizin de hiçbir zaman desteğimizi esirgemedik. Milli sporcumuz, daha önce elde ettiği başarıları Balkan şampiyonu olarak taçlandırdı. Avrupa şampiyonası hedefleyen kardeşimizi, ilerleyen süreçte de yalnız bırakmayacağız. Daha önce belediyemizin meclisinde aldığımız kararla sporcularımızı desteklemiştik. Bu kapsamda olumlu görüşler belirten meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Yavuz kardeşimizi de hak ettiği bir şekilde ödüllendirmek için konuyu meclis gündemine taşıyacağım. Mecliste alacağımız kararla İnşallah Yavuz kardeşimizi de ödüllendireceğiz.”

2018 yılında yapılması planlanan Avrupa Şampiyonasında iyi bir derece yapmak için hazırlanacağını ifade eden Ağralı ise, “26. Zagreb Maratonu kapsamında düzenlenen Balkan Maraton Şampiyonası’nda birincilik elde ederek, ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil ettim. Şampiyonaya hazırlanırken, Belediye Başkanımız Yücel Barakazi hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Bu anlamda kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonasında da iyi bir derece elde ederek, hem ülkemizin hem ilimizin ismini bir kez daha duyuracağım” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü