Reklamı Geç
Advert

BİNGÖL İŞGEM ŞİRKETİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, Bingöl İl Özel idaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla hayata geçirilen Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi kapsamında şirket kuruluş işlemleri tamamlandı.

BİNGÖL İŞGEM ŞİRKETİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uyguladığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, Bingöl İl Özel idaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla hayata geçirilen Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi kapsamında şirket kuruluş işlemleri tamamlandı.

Şirket kuruluşu için Vali Ali MANTI başkanlığında yapılan imza törenine, Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, TSO Başkanı Mahmut AYAS, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet IŞIK, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa TELİMEN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İLHAN, KOSGEB İl Müdürü Naci ÖZDEMİR ve TSO Genel Sekreteri Cemal YILMAZ katıldı.

Kurulan İŞGEM Limited Şirketinde, Bingöl İl Özel İdaresi %70, Bingöl Belediyesi %20 ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası  %10 ortaklık payına sahip olup Fırat Kalkınma Ajansı ise söz konusu şirkette pay sahibi olmadan yönetimde yer alacak. Kurulan şirket İŞGEM’in amaçlarının başarılı bir şekilde hayata geçmesi için faaliyet gösterecek.

İŞGEM kapsamındaki 22 adet atölye, iş fikirleri değerlendirilerek girişimcilerin kullanımına sunulacaktır. İŞGEM içerisinde kiracı olmak için başvuruların 20 Ekim 2017 tarihine kadar www.bingolisgem.com web sitesinden online olarak yapılması gerekmektedir.

İŞGEM’ler, birçok işletmenin en kırılgan oldukları “iş kurma aşamasında” girişimcilere farklı destekler sağlamasının yanı sıra işletmelerin sürdürülebilir ve rekabet edebilir seviyeye gelmelerine katkıda bulunuyor. İŞGEM’de yer alacak işletmelere düşük kira maliyeti, danışmanlık ve eğitim desteği gibi çeşitli imkânlar sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü