Reklamı Geç
Advert

40 Kişi işe alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde Bingöl, Genç, Solhan ve Karlıova Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 40 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda güvenlik personeli alımı yapacak.

40 Kişi işe alınacak

Yapılan yazılı açıklama şu şekilde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüz ile Bingöl, Genç, Solhan ve Karlıova Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 40 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda güvenlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir:

 

KATILIMCI ŞARTLARI      :

 1. 25-45 yaş arası katılımcılar (25 yaşını tamamlamış ancak 45 yaşını doldurmamış kişiler),
 2. Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,
 3. Askerliğini tamamlamış kişiler,
 4. İlk defa güvenlik görevlisi mesleğinde görev yapacak kişiler,

öncelikli olarak değerlendirilebilecektir.

 1. Katılımcıların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir.
 2. Katılımcıların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belgesi olması gereklidir.

Diğer Şartlar

 1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
 2. Emekli ve malul aylığı almamak
 3. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)
 4. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.
 5. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.
 6. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

 

Katılımcı seçme yöntemi        : Noter Kurası

 

Başvuru tarih aralığı 16/10/2017-20/10/2017 olup katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlar 06/11/2017 tarihinde başlayacak, 30/06/2018 tarihinde sona erecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                  

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KONTENJAN DAĞILIMI

KURUMLAR

KONTENJAN

KURA YERİ BİLGİLERİ

BİNGÖL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

25

KURA TARİHİ, SAATİ VE YERİ www.iskur.gov.tr’de ilgili program ilanında belirtilecektir.

GENÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5

SOLHAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5

KARLIOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5

Yapılacak Kurada adı çıkanlar aşağıdaki belgeleri 26/10/2017 tarihi mesai bitimine kadar kurada çıktıkları Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir:

 1. Diploma Fotokopisi
 2. Askerlik Durum Belgesi
 3. Adli Sicil Kaydı (Sabıka kaydı) belgesi
 4. İkametgâh kâğıdı
 5. SGK Hizmet dökümü
 6. Aile Kayıt Örneği
 7. Güvenlik Görevlisi olduğuna ilişkin belge fotokopisi (Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belge- bu maddede belirtilen 3 belgeden herhangi biri)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü