Reklamı Geç
Advert

Sağlık Ocağı ve Okul İçin Arsa Tahsis Edilecek

Bingöl Belediye Başkanvekili Halim Sugü, İnalı Mahallesi’nde sağlık ocağı ve okul yapımı için başlatılan arsa tahsis işlemlerinin, ilgili kurumlar işbirliğiyle en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Sağlık Ocağı ve Okul İçin Arsa Tahsis Edilecek

Bingöl Belediye Başkanvekili Halim Sugü, İnalı Mahallesi’nde sağlık ocağı ve okul yapımı için başlatılan arsa tahsis işlemlerinin, ilgili kurumlar işbirliğiyle en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Bingöl Valisi Ali Mantı ve Belediye Başkanvekili Halim Sugü, ‘Mahalle Buluşmaları’ toplantısı kapsamında İnalı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Kurum ve birim müdürlerinin de hazır olduğu toplantıda söz alan İnalı Mahalle Muhtarı Hadin Alkal, sağlık ocağı, lise ve anaokulu yapımı için arsa tahsis edilmesi gerektiğini vurgulayarak, mahallenin eksik kalan hizmetlerini ve önerilerini dile getirdi.

Vali Mantı: “Amacımız insanlara hizmet etmek”

Toplantıda konuşan Vali Mantı, kamu kurumları ve belediyenin insanlara hizmet etmek için var olduğunu vurgulayarak, “Bütün Kamu kuruluşlarımız, belediyemiz herkes çalışıyor. Zaten amacımız, insanlara hizmet etmek, doğru hizmeti doğru zamanda vermek. Bunun için hiç kimsenin art niyeti yok. Herkes gücünü, kaynaklarını, en verimli bir şekilde kullanmaya çalışıyor. Tabi ki bazı şeyler zaman, para, süreç işi. Bunları zaman zaman bir araya gelerek mahallelerimizde muhtarlarımızla, mahalle sakinlerimizle, kurum müdürlerimizle bir araya gelerek daha verimli, daha karşılıklı, daha sıcak, daha samimi, bazı hizmetleri kısa mesafede yapabilmenin yollarını arayacağız” dedi.

“Bizde iyi niyet samimiyet olduğu sürece aşamayacağımız engel yok” diyen Vali Mantı, şunları söyledi: “İnşallah bu engellerin hepsini aşacağız. Bazı uzun bazıları kısa vadede ama bunları aşarız. Bizim milletimiz zaten sağduyuludur, sabırlıdır, gereken neyse yapar.  Bingöl gelişiyor, gelişmeye de devam edecek. Ciddi kamu yatırımları var. Önümüzdeki günlerde beklediğimiz özel sektör yatırımları var. Bunlarda Bingöl’e yapıldığı zaman, şehrin çehresinin değişeceğine inanıyoruz.”

Sugü: “Arsa teminini kısa sürede tamamlayacağız”

Mahalle sakinlerinin en büyük talepleri arasında yer alan sağlık ocağı ve okul yapımı için gerekli olan arsanın temini için çalıştıklarını belirten Başkanvekili Sugü ise, “Kınalı Caddesi’nin alt bölümünde sağlık ocağı ve okul için arsa tahsisi çalışmalarını yaptık, kurumlarımız beraber arsa teminini kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

Kültür Mahallesi ile Saray Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan köprüyü, Çapakçur Vadisi yapımı projesine alındığını ifade eden Sugü, altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Sugü, “Doğalgaz kazılarıyla ilgili geçen yıl İnalı Mahallesi, Kültür Mahallesi, İnönü Mahallesi’nde bağlantısı olmayan yerler vardı, onların çalışmalarına başlanıldı. Bu yıl 8 mahallede doğalgaz çalışması var. Bir yıl geç başlamamıza rağmen çalışmaları hızlandırdık. Üstyapı ihalesinde 2 aylık bir gecikme oldu sebebi de, ihale giren müteahhitler bunu Kamu İhale Kurumu’na götürdüler ama o gecikmeyi de telafi etmek için şuan ekipleri belirli mahallelerde çalışıyor. Çevre temizliğine önem veriyoruz, talepleriniz oldu, bizlerde bunu değerlendirip geçen ay 40 tane temizlik elemanı işe aldık. Onlarda şuan farklı mahallerde çalışıyorlar. Bu mahallenin de üst yapısı bittikten sonra temizlik elemanları gelecek” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü