Reklamı Geç
Advert

Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümü

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Şanlı bir tarihe sahip olan aziz milletimizin, emsali görülmemiş bir bağımsızlık mücadelesiyle kurulan Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümü

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Şanlı bir tarihe sahip olan aziz milletimizin, emsali görülmemiş bir bağımsızlık mücadelesiyle kurulan Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Cumhuriyeti’nin, milli mücadelenin sonunda elde edilen büyük bir zafer olduğunu belirtti.

Barakazi, “29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren bir dönemdir. Millet olarak hedefimiz; bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli değerlerimize sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve halk egemenliğine dayanan çağdaş, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışını yaşatmaktır.  Bir neslin üstün gayret ve fedakârlıklarıyla kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü kutladığımız bu günlerde,  geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içinde, millet olarak birlikteliğe her zamankinden daha çok önem vermeliyiz. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Tüm hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü