Reklamı Geç
Advert

Vali Mantı ‘Çocuklarımız geleceğimizdir’

Valimiz Sayın Ali MANTI 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine başladı.

Vali Mantı ‘Çocuklarımız geleceğimizdir’

Valimiz Sayın Ali MANTI 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine başladı.

Özellikle öğrenciler ve öğrenci velileri adına okul aile birliği üyeleri ile görüşmenin hedeflendiği ziyaretlere Mevlana Anadolu Lisesi, TBMM Fen Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Liseleri ile başlandı.

Okulların fiziki açıdan yeterliliklerinin de incelendiği ziyaretlerde Valimiz Ali MANTI’ya Vali Yardımcısı Cevat GÜN, Milli Eğitim Müdürü Kadri ENGİN ve Karşıyaka Mahalle Muhtarı Abdullah BUTAKU eşlik ettiler.

Ziyaret kapsamında öncelikle Mevlana Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Okul Aile Birliği üyeleri ile tanışan Vali MANTI konferans salonunda öğrencilerle buluştu. Burada yaptığı konuşmada ‘zamanı değerlendirmek, hedef sahibi olmak, etrafımıza örnek bir şahsiyet olmak, bölücü ve yıkıcı her türden şiddet örgütlenmesinden uzak durmak, kendimize, ailemize ve topluma faydalı bir kişilik olmak gibi konularda ile öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali MANTI şunları söyledi:

‘Umarım her biriniz Türkiye’nin en güzel üniversitelerine gidersiniz. Kız çocuklarının okumasını önemsiyoruz. Çünkü ülkemizin geleceği annelerin omuzlarında şekilleniyor. Annelerin eğitim hayatımızdaki önemlerini ziyadesiyle önemsiyoruz. Doğu ve Güneydoğunun kız çocuklarını okula gönderme konusundaki eski imajı hamdolsun geride kaldı. İnşallah daha iyi yerlere geleceğiz. Bunu birlikte ve el ele vererek gerçekleştirebiliriz. Kendimize, ailemize ve topluma faydalı fertler olmalıyız. Bilgi en büyük güçtür. Geleceğimizi bilgi ile şekillendirmeliyiz. Ben hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum’ dedi.

Ardından öğretmenler odasında okul öğretmenleri ile tanışan Vali MANTI, ‘geleceğimizin teminatı çocuklarımız sizlere emanet. Hamdolsun karşımda dinamik bir eğitim kadrosu görüyorum. İnşallah sizlerle birlikte ilimizin eğitim seviyesini, akademik başarısını daha da ileri bir düzeye getireceğiz. Aldığım bilgiler ve gözlemlerim neticesinde şunu gururla söyleyebilirim ki, ilimizde kız çocukların okullaşması ile ilgili bir sorun büyük ölçüde çözülmüş. Toplumun geniş kesimlerinde, kız veya erkek çocuğu fark etmeksizin eğitimin önemi kavranmış durumda. Bunda siz değerli öğretmenlerimizin büyük payı var. Hepinize teşekkür ediyorum’ dedi.

Daha sonra sırasıyla Fen Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Liseleri ziyaret edildi.

Bu okullarda da Vali MANTI, önce Okul Aile Birliği üyeleri ve öğretmenlerle tanıştı, sohbet etti. Ardından da derslikleri ziyaret edip konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi.

Valimiz Sayın Ali MANTI’nın okul ziyaretleri bir program dâhilinde periyodik olarak devam edecektir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü