Reklamı Geç
Advert

Valimiz MANTI, TRT GAP Radyosuna konuk oldu.

​‘1. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali’ münasebetiyle yayına bağlanan Vali MANTI, Festivalin amaçları ile ilgili olarak şunları söyledi:

Valimiz MANTI, TRT GAP Radyosuna konuk oldu.

‘Bingölümüz Doğu ve Güneydoğunun önemli illerinden bir tanesidir. Gerek kültürel birikimi ve gerekse tarihsel arka planı ile önemli bir şehir. İlimizde kısa film festivali münasebetiyle coşkulu bir hava yaşanmakta. Ülkemizin birçok tanınmış sanatçısını misafir etmekteyiz. Bu diyaloglar karşılıklı etkileşime, temasa ve kültürel paylaşımlara yol açıyor. Bunun sağladığı yararı görüyoruz.

Bingöl halkı televizyon, sinema, tiyatro gibi kültürel etkinliklere oldukça yakın ve ilgili. Alanında temayüz etmiş büyük sanatçılarımızın ilimizde sanata ve sinemaya duyulan ilgiyi yerinde gözlemlemeleri önemli sonuçlar doğurmaktadır.

İlimize yoğun şekilde yıldız sanatçı akımı oldu. Bunlar arasında Sinan ÇETİN, Fatoş GÜNEY, Cengiz BOZKURT, Halil İbrahim KALAYCIOĞLU, Engin ÇELİK, Bülent BİLGİÇ, Levent İNANIR ve Necmettin ÇOBANOĞLU gibi çok sayıda değerli sanatçımızı sayabilirim.

Festivalin İlimizin tanıtımı konusunda da ciddi katkıları olacağına inanıyorum.

 Bingöllü kardeşlerimin kısa film festivaline teveccühlerini de ayrıca anmak isterim. Sanata ve sanatçıya duyulan ilgi gurur verici düzeyde. Sanatın ve bu tür etkinliklerin ülkemiz ve ilimiz adına, birlik ve beraberliğimiz adına çok önemli katkılar yaptığına inanıyorum.

İnşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı festivaller ile bu süreci devam ettirmek istiyoruz. Festivale uluslararası katılımlar oldu. Bunlar arasında Almanya, Fransa ve Bosna Hersek’i anabilirim.

‘1. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali’nin ilimize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü