Reklamı Geç
Advert

Sosyal Medya ve Yapay Zeka Konulu Panel Yapıldı

Bingöl Bilişim ve Teknoloji Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bilişim Panelinin 5.’si yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sosyal Medya ve Yapay Zeka Konulu Panel Yapıldı

Bingöl Bilişim ve Teknoloji Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bilişim Panelinin 5.’si yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sosyal Medya Bilgi Güvenliği ve Yapay Zekâ konularının ön plana çıktığı panelde son derece yoğun bir katılımın olduğu gözlendi. Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi’nin katıldığı panelde birçok Öğretim görevlisi ve öğrenci de yer aldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Bil-Tek-Der Başkanı Mahmut Nedim Yiğitbaş, “Biz sayın bakanımız Cevdet Yılmaz’ın tavsiyeleri üzerine kurulmuş bir derneğiz. Kendisi Bingöl’ün geleceğinin bilişimdi olduğunu söylemişti 2012 yılında. Biz de bunun üzerine bu derneği kurduk ve o günden beridir de faal olarak Bingöl’e hizmet vermeye çalışıyoruz. Bugün 5.sini düzenlediğimiz bu panelde amacımız değerli öğrencilerimize bazı konularda gerekli bilgileri aktarmaktır. Tüm konuşmacılarımıza ve davetimize icabet edip gelen protokole, Öğrenci arkadaşlara teşekkür ediyorum “dedi.

Panelde  konuşan panelistlerden M.Zekeriya Gündüz Sosyal Medya ve Bilgi Güvenliği konusunda konuşurken, sosyal medyanın yaygınlık alanından internetin tarihine, internette akan bilgi akışına çok kapsamlı konularda bilgiler aktardı. İnternet üzerinde yapılan işlemlerde güvenliğin önemli noktalarını katılımcılara anlattı.

Panelde ayrıca Bingöl Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan Mücahit Çalışan, katılımcılara sosyal medya ve gençlik konusunda bilgiler verdi. Sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisini anlatan Çalışan, sağlıklı sosyal medya kullanımı hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca panelde Makine Mühendisi olan Kerem Yiğitbaş yapay zeka konusunda konuştu. Yapay zekaların günümüzdeki ve gelecekti durumları hakkında katılımcılara geniş bilgiler aktaran Yiğitbaş, yapay zekanın insanlığın geleceği üzerindeki büyük etkilerini anlattı.

Panelde ayrıca madde bağımlılığı üzerine kamu spotu yayınlandı. Panelin sonunda yapılan çekilişle katılımcılara çeşitli ve farklı ödüller dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü