Reklamı Geç
Advert

‘Patent, Marka ve Coğrafi İşaret’ Semineri Düzenlendi

Bingöl Üniversitesi Konferans Salonunda yapılan seminere Vali Ali MANTI’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Rektör Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

‘Patent, Marka ve Coğrafi İşaret’ Semineri Düzenlendi

Valimiz Sayın Ali MANTI. Türk Patent ve Marka Kurumu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Patent, Marka ve Coğrafi İşaret’ konulu seminere katıldı.

Bingöl Üniversitesi Konferans Salonunda yapılan seminere Vali  Ali MANTI’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Rektör Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mesut İLHAN şunları söyledi:

‘Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi ile birlikte 2017 yılı planlaması yaparken ‘Marka, Patent ve Coğrafi İşaretler’ konusunda ilimizde bir bilgilendirme toplantısı yapmanın faydalı olacağını değerlendirerek bu etkinliğimizi takvimimize almış bulunmaktayız. İlimizde yeterli düzeyde marka ve patent başvurusu olmadığı, ayrıca coğrafi işaret alma potansiyeli olan ürünlerimiz için yeterli bilgi olmadığını gördüğümüz için böyle bir etkinliğin düzenlenmesine ihtiyaç duyduk. Bugün eksikliğini hissettiğimiz bu konuda Türk Patent ve marka Kurumu, yöneticileri ve uzmanları aramızdalar. İlimizde ilk defa böyle bir etkinlik düzenleniyor. İnşallah bundan sonra kendileriyle işbirliği içinde faydalı işler yapacağız. Kendilerine bizi kırmayıp Bingöl’e geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. Toplantımızın faydalı olmasını diler saygılar sunarım’ dedi.

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Bingöl Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan SOLMAZ ise ürünlerin fiyat, kalite ve markalaşma konularına değindi.

Yenilik ve Tanıtım Dairesi Başkanı Salih KOCA konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi. KOCA şunları söyledi:

‘Bilginin, fikrin ve yeniliğin ekonomideki ağırlığı her geçen gün artıyor. Bilgi ve teknoloji alanında üreten ve tüketen ülkeler ikiye ayrılırlar. Ulu önden Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için bilgi ve teknoloji üreten ülkeler arasında yer almamız gerekir’ dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü