Reklamı Geç
Advert

Vali Mantı ‘Doğru Bilgiyi ve Ahlaki Değerleri Yaygınlaştırmalıyız’

Valimiz Sayın Ali MANTI 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine devam etti.

Vali Mantı ‘Doğru Bilgiyi ve Ahlaki Değerleri Yaygınlaştırmalıyız’

Valimiz Sayın Ali MANTI 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine devam etti.

Özellikle öğrenciler ve öğrenci velileri adına okul aile birliği üyeleri ile görüşmenin hedeflendiği ziyaretlere Mimar Sinan İlkokulu, Şehit Astsubay Muhammed KOŞAN Ortaokulu ve Mehmet Akif ERSOY Anadolu Lisesi ziyaretleri ile devam edildi.

Okullarımızın hem fiziki açıdan hem de akademik başarı ve öğrenci davranışları açısından değerlendirildiği ziyaretlerde Valimiz Sayın Ali MANTI’ya Milli Eğitim Müdürü Kadri ENGİN, R.Tayyip ERDOĞAN Mahalle Muhtarı Hakkı BUCUKA ve Selahaddin EYYUBİ Mahalle Muhtarı Mehmet ÇAVLI eşlik etti.

Ziyaret kapsamında öncelikle Mimar Sinan İlkokulu ziyaret edildi. Burada Vali MANTI, derslikleri ziyaret ederek öğrenciler ile yakından ilgilendi.

İkinci olarak Şehit Astsubay Muhammed KOŞAN Ortaokuluna geçildi. Öğretmenler, öğrenciler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile buluşan Vali MANTI dersliklerde ve okulun farklı birimlerinde incelemelerde bulundu.

Burada da öğrencilerle yakından ilgilenen Vali MANTI, öğrencilerin günlük programları, etkinlikleri ve gelişim seyirleri ile ilgili olarak okul idarecilerinden bilgi aldı.

Daha sonra okul öğretmenleri ile bir Toplantı yapan Vali MANTI şunları söyledi:

‘Kıymetli öğretmenlerimiz ve okul aile birliği üyelerimiz. Fırsat buldukça okullarımızı ziyaret edip sizlerle tanışıyoruz. Burada bulunmamızın amacı okullarımızın fiziki durumunu yakından incelemek, akademik başarılarımızı değerlendirmek ve sizlerle yüz yüze tanışmaktır. Her yerde söylüyorum her temas iz bırakır. O yüzden yüz yüze görüşmek daha faydalıdır.

Ülkemizin geleceği siz öğretmenlerimizin elinde. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler gelecekte iyi birer idareci olacak inşallah. Bizler idareciyiz yanlış verdiğimiz kararı geri alabiliriz. Ama siz öğretmelerimizin yaptığı yanlış bir kararı kimse değiştiremez. Öğrencinin zihnine verdiğiniz yanlış imaj kazındığı zaman o bir daha hiç kimse tarafından, hiçbir merci tarafından silinemez. Onun için çok önemli bir görev yapıyorsunuz; omuzlarınızda büyük bir yük var.

Maalesef son yıllarda gerek iletişim teknolojilerinin gelişmesi ve gerekse başka dış etkenlerin artması çocuklarımızda farklı davranışların gelişmesine yol açmaktadır. Bilgiye kolay ulaşılması bir avantaj sağlamalı iken güçlü çeldiriciler süreci olumsuz etkiliyor. Çocuklarımız bürolarımızda, evlerimizde ve ceplerimizde taşıdığımız teknolojik aygıtlar üzerinden yanlış ve faydasız bilgiler ile zaman geçiriyorlar. Genç nüfusun önemli bir kısmında teknoloji bağımlılığı var. Bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay ama doğru bilgiye ulaştığımız konusu problemli.

Zamanı ve yaşının gereklerini gerçekleştiren çocuklar yetiştirmeliyiz. Teknolojinin çok yönlü aldatmacalarına karşı çocuklarımızı doğru bilgi ve ahlaki değerlerle korumalıyız. Bilgiye erişimde kolaycılık ve ucuzculuk tehlikelidir. İşin içinde mutlaka alın teri olmalıdır.

Bilgi ve ona ait sonuçların yanlış beslenmeleri dolayısıyla toplumda bir de güvensizlik problemi yaşanıyor. Herkesin salt kendisi için çalıştığı pragmatik ve oportünist bir toplum olduk.     Düşünce ve inançta fedakârlık ve paylaşım gerilerde kaldı. Çıkar ilişkilerinden dolayı yakınlık ve uzaklık zillettir.  Açıklık ve dürüstlük ilkelerini korumaya devam etmeliyiz ve asla toplumu kategorize etmemeliyiz.

İnsan olmak ile yaşıt olan değerlerimizi yani adalet, merhamet, fıtrat, vicdan, insaf, hukuk, hukukun üstünlüğü gibi değerleri unutmamalıyız. Maalesef bu değerleri kişiye göre uygulama hastalığı var bugün. Kolay suç isnat eden ve iftira atan bir toplum olduk. Allah’a iman eden ama Allah’a güvenmeyen maalesef başka odaklara güvenen bir şekle girdik.

Onun için özellikle siz öğretmenlerimizle birlikte değerlerimizi güncellemek ve yaygınlaştırmak durumundayız. Kişisel ve keyfi söylemlerden kamunun menfaatini ve doğru bilgiyi önceleyen örnekler geliştirmeliyiz.

Hepinize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim’ dedi.

Son olarak Mehmet Akif ERSOY Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Valimiz Sayın Ali MANTI, burada da öğretmenler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile tanıştı, okul idaresinden okulun fiziki durumu ve akademik başarıları ile ilgili bilgiler aldı.

Derslikleri ziyaret eden Vali MANTI öğrencilerle sohbet etti.

Valimiz Sayın Ali MANTI’nın okul ziyaretleri program dâhilinde periyodik olarak devam edecektir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü