Reklamı Geç
Advert

BİNTSO'dan Bir Cemal Yılmaz Geçti

4 Nisan 2017 tarihinde göreve başlayan Cemal YILMAZ yeni yılla birlikte BİNTSO’daki görevine veda ediyor.

BİNTSO'dan Bir Cemal Yılmaz Geçti

GENEL SEKRETER CEMAL YILMAZ VEDA EDİYOR

4 Nisan 2017 tarihinde göreve başlayan Cemal YILMAZ yeni yılla birlikte BİNTSO’daki görevine veda ediyor.

“Bingöl’de kaldığım süreler hayatımın güzel anıları arasına girdi” diyen Yılmaz ailesinin İstanbul’da ikamet etmesi nedeniyle her hafta uçakla İstanbul’a gidip gelmek zorunda olduğuna işaretle Oda’da gayet keyifli ve güzel geçen günlerin ardından artık ailesine, evine dönmek isteğinin ağır bastığını belirtiyor.

İlk kez Mart ayında Oda yönetiminin daveti üzerine Bingöl’e gelen Yılmaz ile Oda Başkanı Mahmut AYAS ve yönetimi arasında sıcak bir diyalog geçer. Her ne kadar gelirken tereddütle gelse de yönetimle yaptığı kısa görüşmede olumlu bir intiba edinince bir süre kalmaya karar verir. Yeni kayyum idaresinden çıkan Oda’ya bu zor günlerinde katkıda bulunması gerektiğini düşünür. Yönetim ne kadar maaş istediğini sorunca ben buraya para için gelmiyorum, siz neyi uygun görüyorsanız kabulümdür der ve modern derviş Yunus olarak idealist bir şekilde çalışmaya başlar.     

BİNGÖL İSTANBUL’DAN DAHA GÜVENLİ

İlk geldiğinde Polisevinde kalan Cemal YILMAZ, Türkiye’nin Batısında hâkim olan ön yargılar nedeniyle önceleri pek polis evinden çıkmaz. Ticaret ve Sanayi Odasına olan 60-70 metrede bulunan Polisevinden işe işten tekrar Polisevine gider ve genellikle de akşamları dışarı çıkmaz. “Günler günleri kovaladıkça Bingöl’ün aslında ne kadar güvenli olduğunu ve hatta İstanbul’dan daha güvenli olduğunu fark etmeye başladım” diye tecrübelerini aktara YILMAZ aslında sorunun halklarımız arasında zaman zaman boy gösteren ön yargıdan kaynaklandığına işaret ediyor.

Ailesi İstanbul’da ikamet ettiği için kesintisiz her hafta sürekli uçakla İstanbul’a gidip gelmek zorunda kalan Oda Genel Sekreteri, uçaklarla ömrünün geçtiğini ve artık uçaktan bıktığını belirtmekte ama gülümseyerek “Her ne kadar bıktım desem de uçaksız bir hayatı da düşünemiyorum” diye ekliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında Bingöl’de yapılan Kadın Girişimciliği Kongresinin de mimarı ve fikir sahibi olan Cemal YILMAZ, ilimizin güzide devlet adamı Sayın Bakanımız Cevdet YILMAZ’ın elinden takdir plaketi almış biri.

2 YILMAZ’IN BİRİ ZAZA DİĞERİ TÜRK

Cevdet YILMAZ ile soyadı benzerliği konusuna da açıklama getiren Cemal YILMAZ, Sayın Bakanımız Cevdet YILMAZ ile bir akrabalığının olmadığını ama Sayın Bakanı takdir ettiğini ve saygı duyduğunu belirtiyor. “Sayın Bakan Bingöllü ben ise Kayseriliyim. Sayın Bakan Zaza ben ise Türk kökenliyim. Eğer bir benzerlik ve ortak nokta ortaya koymamız gerekirse her ikimiz de Bingöl için bir şeyler yapmaya çalışan insanlarız.”

BİNGÖL’E BİR GELEN AĞLAR BİR DE GİDEN

Bingöl’e tereddütle gelen Cemal Bey, Yönetim Kurulu Başkanvekili Orhan ÇAMUKA’nın Bingöl’e bir gelenin bir de gidenin ağladığını söylediğini duyunca şaşırdığını ve neden hem gelirken hem de giderken insanların ağladığını safiyane bir şekilde sorduğunu belirten YILMAZ şimdi bunun ne anlama geldiğini çok iyi anladığını belirtiyor.

“İnanın Bingöl’ü çok sevdim. Ben giderken ağlamayacağım ama kesinlikle üzüldüğümü biliyorum. Burada çok iyi dostluklar kurdum. Çok iyi tecrübeler edindim. Çok güzel insanlarla karşılaştım.”

OĞLUMA BİR ZAZA KIZI ALMAYI İSTERİM

Bingöl’e ve Bingöllülere çok alıştığını ve hatta oğluna bir Zaza kızı almaktan büyük şeref duyacağını belirten YILMAZ, “Kız tarafıyla sizin şu 40 gram x 6 bilezik artı set takısı konusunda biraz Kayserili pazarlığı yapmak “gerektiğini söylüyor gülerek.

Bingöl’e ve Bingöllülere veda etmediğini sadece Ticaret ve Sanayi Odasındaki görevini mutabık kaldıkları sürede tamamlamanın gururunu taşıdığını ama Bingöl’ü ve Bingöl sevgisini her zaman aklında ve kalbinde gururla taşıyacağını belirtiyor Cemal YILMAZ.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü