Reklamı Geç
Advert

Yeni Mahalle Sakinleri İle Buluştuk

Vatandaşla Buluşma-Halk Toplantıları kapsamında Yeni Mahalle sakinleri ile Yeni Mahalle Camii taziye yerinde ‘Halk Toplantısı’ yapıldı.

Yeni Mahalle Sakinleri İle Buluştuk

Mahalle ve Köylerde doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla düzenlenen toplantıya Vali Ali MANTI’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Vali Yardımcısı Cevat GÜN, kurum müdürleri, Yeni Mahalle Muhtarı Haydar KILIÇ, merkez ilçe mahalle muhtarları ve Yeni Mahalle sakinleri katıldı.

Program Yeni Mahalle Muhtarı Haydar KILIÇ’ın açılış konuşması ve mahallesine ait sorunları ifadesi ile başladı. Daha sonra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, ‘Yeni Mahalle, mahallelerimiz içeresinde en kenar birkaç mahalleden biridir. Evler, sokaklar buradaki yapı biraz daha eski. Bu mahalle eski bir mahalle olduğu için biraz daha durumları kötü. İnşallah yeni dönemde burası yeni yeni yapılanmaya başlayacak. Mahallenin en büyük sorunlarından biri Dere-i Kasaran Deresidir. İnşallah bu dereyi bahar ayında ıslah edeceğiz. Bunun dışında başka çok büyük sorun yoktur. Sorunları varsa mahallelilerimiz dile getireceklerdir. Hepinize teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı

Ardından mahalle sakinleri söz alarak Hat minibüsü, çocuk parkı, çöp konteyneri, kanalizasyon, gençlerin uyuşturucuya karşı korunması, mahallede toplu konut isteği, Cami kapasitesinin yetersiz olduğu, Kur’an kursunun yeniden yapılması, Caminin temizliği konusunda işçi isteği, kış aylarında içme suyunun kötü hava şartlarından zarar görmesini ve buna önlem alınması, yeni mezarlık alanı isteği ve mahalleden geçen derenin ıslahı gibi konulardaki sıkıntılarını ve taleplerini dile getirdiler.

Belediye Başkanı ve kurum amirleri sorumluluk alanları ile ilgili soru ve taleplere cevap verip izahta bulundular.

Programın sonunda Yeni Mahalle sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada Vali Ali MANTI şunları söyledi:

‘Değerli mahalle sakinleri. Öncelikle bu mübarek Cuma günü bizlere ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ediyorum. Biz mahallelerimizde vatandaşlarımız ile buluşmak adına toplantılar yapıyoruz. Mahallelerimizde muhtarlarımızın öncülüğünde hemşerilerimizle bir araya gelmek, mahallelerdeki sorunları öğrenmek ve buna çözüm üretmek adına Cuma günleri toplantılar yapıyoruz. Ben muhtarımızın şahsında tüm mahalleliye misafirperverliğiniz adına teşekkür ediyorum. Burada çözülebilecek problemleriniz varsa bunları da dile getireceğiz. Problemlerimizi samimi bir şekilde dile getireceğiz. Güzel şeyler olduğunda da teşekkür edeceğiz. Talepte bulunurken önemli olan birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı ve kardeşliğimizi sürdürebilmektir. Her şey güzel bir söz ile başlar. Güzel bir söz ile başlayan işler olursa hepimiz memnun oluruz. Kötülükten ve yanlışlıktan hiç kimseye bir hayır gelmez. Ben Bingöl’de gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımızın çoğu misafirperver, vatanına, devletine, milletine, dinine ve değerlerine bağlı insanlar. Misafirperverliğinize teşekkür ediyorum. Biz notlarımızı aldık inşallah en kısa zamanda çözüme kavuşturacağız’ dedi.

Son olarak söz alan İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, terör ve uyuşturucu ile mücadelenin dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de kararlı bir şekilde sürdüğünü ifade etti.

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü