Reklamı Geç
Advert

Bingölspor yine sahipsiz

Geçtiğimiz günlerde kongrede aday olmayacağını açıklayan mevcut yönetimden sonra bugün düzenlenen 2. Olağan kongrede de yönetime kimse talip olmayınca kongre 6 Ocak tarihine ertelendi.

Bingölspor yine sahipsiz

Reşat Yılmaz’ın Onursal Başkanlığını yaptığı mevcut yönetim geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla bir araya gelmiş, ve kongrede aday olmayacaklarını açıklamışlardı. Vali ve Belediye Başkanının desteklerine rağmen takıma yeterince sahip çıkılmadığını ifade eden yönetim, bu işi kendilerinden daha iyi yapacak babayiğitlerin bu şehirden çıkacağını ifade etmişlerdi. Maalesef şehirde takıma sahip çıkacak herhangi bir babayiğit çıkmadı ve an itibariyle 12 Bingölspor sahipsiz kalmış durumda.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bugün yapılan 2'nci olağan kongrede çoğunluk sağlanmadığı ve hiçbir talipli olmadığından ötürü kongremiz 06.01.2018 tarihine ertelenmiştir. Bilindiği üzere mevcut yönetim transfer ve kamp sürecini, etik olması sebebiyle yeni yönetime bırakmıştır ama ortada talipli olmayınca bu süreç de sekteye uğramıştır. Tüm profesyonel takımların kampta olduğu bu dönemde Bingöl sporumuzun 21.01.2018 tarihinde ilk maçına çıkma olasılıklarını da değerlendirirsek önümüzün hiç de aydınlık olmadığı görülmektedir. Bu karamsar tabloyu yorumlamayı Bingöl kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

“Rakipler hazırlığa başladı”

Evinde hiç maç kaybetmeyen ve play off potasının 4 puan gerisinde olan 12 Bingölspor’un 2. Lig yolunda büyük şansı bulunuyor. Ligde mücadele ettiği tüm rakipleri devre arası kampına başlamışken Bingölspor hala kampa başlamadı. Yeni takviyelere de ihtiyacı olan takımın geleceği ise an itibariyle belirsiz. Bazı kesimlerin teknik heyete ve yönetime yaptıkları haksız eleştiriler henüz tazeliğini korurken, takımın ihtiyaç duyduğu anda bu ‘babayiğitlerin’ ortada olmaması ise kamuoyunda pek şaşkınlık yaratmadı.

“Vatandaşlar endişeli”

12 Bingölspor’un hem şehir için hem de şehrin geleceği olan çocuklar için büyük bir nimet olduğunu ifade eden bazı vatandaşlar ise yaşanan bu durumdan dolayı oldukça endişeli. Çocuklarının haftasonu gönül rhatlığıyla maça gittiğini, hatta hayata geçirilecek projelerle belki de alt yapı oyuncusu olacaklarını hayal ettiklerini ifade eden vatandaşlar, koca memlekette bir takıma sahip çıkmanın bu kadar zor olmaması gerektiğini vurguladılar.

“6 Ocak’ta da talip çıkmazsa ne olacak”

Şehrin tanıtımında da büyük etken olan Bingölspor’un 6 ocak tarihinde yapılacak kongresinde de herhangi bir aday çıkmaması halinde ne olacağı ise tam bir muamma. Takımın dağılması durumunda bir daha şehirde futbol takımı kurulması çok zor görünmekle beraber, 2. Lig için yarışır bir takım oluşturmak ise mevcut durumda en az bir on yıl alır gibi görünüyor. Zira amatör ligde bile mücadele eden takımlar Bingölspor’un şu anki bütçesi kadar bütçeye sahipler. Bu bütçelerle 2.lig için yarışan bir takım kurulması nerdeye imkansız. Daha iki ay öncesine kadar şehir kulüp oyuncular yönetim müthiş bir ambiyans yakalamışken takımı yerin dibine vuranlar ise şu anda ortalıkta görünmemekteler. 

bingölspor 3.lig
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü