Reklamı Geç
Advert

BİNGÖL 9. BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından gelenekselleştirilen ‘Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi’nin 9.’su gerçekleştirildi.

BİNGÖL 9. BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bingöl’ün en aktif sivil toplum kuruluşlarından olan Bingöl Tavz Kültür ve Kalkınma Derneği (TAVZ DER) Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirdiği 9. Bingöl Başarı Ödülleri Gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Programda Şehri Bingöl Tiyatro grubu zazaki dilinde sahnelenen “Aqıl Şenık Bar Gırun” adlı tiyatro gösterisi de sahneledi.

Programa,  Bingöl Valisi Ali Mantı, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun,  Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl İl Jandarma Komutanı Vedat Çolak, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, SGK Daire Başkanı Yakup Süngü, Siyasi partilerin il/ilçe başkanları, STK temsilcileri Kamu Kurum Amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan program, Hafız Mala Sadullah Turan’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programın Açılış konuşmasını gerçekleştiren Tavz Der Başkanı Yılmaz Araç, “Tavz ailesi, Bingöl halkı olarak mikro milliyetçilik yapmadan ailemizin, birlik ve beraberliğimizin kıymetini bilelim. Bu birliğin giderek güçlenmesi adına üzerimize düşeni yapalım. Bu bizler için büyük bir nimettir” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİK HUKUKU İÇİNDE HAREKET EDECEĞİZ”

Tavz Der Başkanı Yılmaz Araç, “Kuran'ı kerim, akrabalık bağını kişinin psikolojik ve fizyolojik sağlığını güvence altına alan bir koruma şemsiyesi olarak tanıtıyor. O halde bizler de Tavz ailesi, Bingöl halkı olarak mikro milliyetçilik yapmadan ailemizin, birlik ve beraberliğimizin kıymetini bilelim. Bu birliğin giderek güçlenmesi adına üzerimize düşeni yapalım. Bu bizler için büyük bir nimettir. Biz de hem yönetim hem de birer Tavzlı olarak çıktığımız bu yolda derneğimizi hem yerelde hem ulusalda layık olduğu noktalara çıkarmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu sevda yürüyüşünde kollektif bilinç ve istişare içerisinde bireysel hareket etmeden birlik beraberlik ve kardeşlik hukuku içerisinde hareket edeceğiz” dedi.

ARAÇ, ÖDÜL ALMAYI HAK EDENLERİ KUTLADI

Konuşmasının sonunda yaptıkları çalışmalar ve verdikleri emeklerle ödül almaya hak kazanan kişi ve kuruluşları kutladığını belirten Araç, “dernek çalışmalarında ve bu gecenin düzenlenmesinde emeği olan yönetimime, gençlik komisyonuma, kadın komisyonuma, gönüllü kardeşlerime, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen aile büyüklerime şükranlarımı sunuyor, gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

9 DALDA ÖDÜL VERİLDİ

Yılın Sporcusu dalında balkan şampiyonu ve milli atlet Yavuz Ağrayı’ya ödülünü Bingöl Valisi Ali Mantı takdim etti.

Yılın Eğitim Kurumu ödülünü, Göltepesi Yeni Yerleşim okulu Müdürü Saim Çakar’a  Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi takdim etti.

Yılın Kamu Kurumu Ödülünü Karlıova Belediyesi’ne Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak takdim etti.

Yılın Kültürel Çalışma Ödülünü Zazaki Ders Kitabı hazırlayan Komisyon Adına Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’e Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız takdim etti.

Yılın İstihdam Ödülünü Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası adına Başkan Mahmut Ayas’a Kayıtdışı İstihdam ile Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü takdim etti.

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülünü Bingöl Arıcılar Birliği adına Başkan Mehmetcan Üzer’e Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen takdim etti.

Yılın Sanat Ödülünü Şehri Bingöl Tiyatrosu grubu adına yönetmen Yunus Çiftçi’ye Solhan Arakonak Belde Belediye Başkanı Mustafa Döner takdim etti.

Yılın Teşekkür Ödülünü Çapakçur Viyadüğü taahhüt Firması Ziver İnşaat A.Ş. Adına Cihan Cihangir’e Bingöl Belediyesi Eski Başkanı Bediri Tuğ takdim etti.

Tavz Der Onur Ödülünü Tavz ailenin ileri gelenlerinden H. Bedri Dere adına Tavz Der Eski Başkanı Murat Soysal, Hüda Par Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı takdim etti.

9. Başarı Ödülleri Gecesi Programı Zervet ikramıyla son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü