Reklamı Geç
Advert

Bingölspor'u bırakamadılar!

2.Olağan Kongre’de aday olmayacağını açıklayan 12 Bingölspor Yönetimi, kongrede tüm çağrılara rağmen aday çıkmaması üzerine yeniden takıma sahip çıkma kararı aldı.

Bingölspor'u bırakamadılar!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda bir basın toplantısı düzenleyen Bingölspor Yönetimi, Onursal Başkan Reşat Yılmaz’ın açıklamaları sonrasında yeniden aday olmayacaklarını açıklamışlardı. Bingölspor’a sahip çıkılmasını, Bingöl’de bu işin hakkından gelecek değerli insanlar olduğunu ifade eden Yılmaz, bu takıma sahip çıkılması gerektiğini belirtmiş ve kongrede aday olmayacaklarını açıklamıştı. Fakat 30 Aralık’ta gerçekleşen kongrede aday çıkmaması üzerine 12 Bingölspor’da büyük bir kaos ortamı oluşmuştu. Takımın henüz kampa başlamaması, transferlerin yapılmamış olması şehirde endişeye sebep olmuş ve herkes Bingölspor yine sahipsiz mi kaldı diye sormaya başlamıştı.

Bingölspor’un sahipsiz kalmasına gönlü razı olmayan yine mevcut yönetim oldu. Takımı en dipten bugünlere getiren yönetim bu zor günlerde bir kez daha elini taşın altına koyma kararı aldı. Vali ve Belediye Başkanı’nın da destek sözü vermesiyle takım yeniden bir araya gelecek. Bingölspor sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Kongre sürecinde kulübümüzü daha iyi yerlere taşıyacak değerli insanların yönetime aday olmasını bekledik ve süreci takip ettik. Ama hiçbir kıpırdanma ve sahiplenme göremedik. Bingölsporumuzun yaşanan süreçten en asgari kayıpla kurtulması amacıyla Onursal Başkanımız Reşat Yılmaz’ın yoğun çabası sonucunda Valimiz Ali Mantı ve Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’den destek sözü aldık. Takımımızı Perşembe günü Antalya Limak Otelde kampa alma kararı verdik. İkinci yarı için startımızı verdik. Her koşulda bize desteklerini veren Valimiz Ali Mantı ve Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye şükranlarımızı sunarız. Kulübü devretmeye hazır olduğumuz gibi, kulübü yerde bırakmamayı da misyon edinerek yola devam etme kararımızı kamuoyuna saygıyla sunarız “ denildi.

“Biz Bingöl çocuğuyuz takıma sahip çıkmak zorundayız”

Bingölspor’un Bingöl’ün geleceği olduğunu kaydeden Onursal Başkan Reşat Yılmaz, “Bu takım bu şehrin geleceğidir. Çocukların sokaktan kurtuluş yoludur. Bizden daha iyisi çıkar diye yeniden aday olmadık. Ama gördük ki Bingöl’ün geleceği ile ilgili kimsenin elini taşın altına koymaya niyeti yok. Tabi burada her zaman yanımızda olan taraftarlarımızı, bize desteğini esirgemeyen kişi ve kurumları tenzih ediyorum. Zaten kendilerini biliyor onlar. Biz Bingöl çocuğuyuz. Bingöl’ün geleceğini sahipsiz bırakacak değildik. Nihayetinde de yeniden görev almaya karar verdik. Yönetimdeki arkadaşlarımızla istişare ettik. Büyüklerimizle, Valimizle, Belediye Başkanımızla istişare ettik. Sonuç olarak biz buradayız ve Bingölspor da dimdik ayakta olacak. Hemen kampa katılacağız. Yardımcı antrenörlerimiz zaten bizimle. Gerekli bölgelere 4 olabilir 5 olabilir sağlam transferler yapacağız. Bingölspor’a yakışır oyuncularla, 2. Lige çıkacak bir ekip oluşturacağız. Biz inanıyoruz. Bu takım 2. Lige çıkacaktır. Bizlere her zaman destek olan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Biz ne yapıyorsak bu şehir için, bu şehrin çocukları için yapıyoruz. İlerde bu daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum. Ama söylediğim gibi Biz Bingöl Çocuğuyuz ve bize düşen de bu takıma sahip çıkmaktır “şeklinde konuştu.

Haber- Hasan Berdibek

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü