Reklamı Geç
Advert

Minik Öğrencilerden Anlamlı Kampanya

Ankara Büyükşehir Belediyesi İlkokulunun koordine ettiği köy okullarına Oyuncak yardımı Kampanyası Kapsamında 27 Kolİ Oyuncak Toplandı.

Minik Öğrencilerden Anlamlı Kampanya

2.Egitim Bölgesi Eğitim Kurumları; Balpetegi Anaokulu,Turgut Ozal Anaokulu, Fatih İlkokulu, MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulu, Icmeler Mehmet Akif İnan İlkokulu, İMKB Sarayici İlkokulu, Ankara Büyükşehir Belediyesi ilkokulu, Sultan Abdülhamid Han Ortaokulu, Turgut Özal Ortaokulu, Yesilyurt Ortaokulu, Bingöl Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından ortaklaşa yürütülen köy okullarına oyuncak yardımı çalışması sonucunda toplanan oyuncakları köy okullarına ulaştırılmak üzere Koordinatör Okul Ankara Büyükşehir Belediyesi ilkokulunda yapılan etkinlikle Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İlkokulunun koordine ettiği ve 2. Eğitim bölgesi okullarında görev yapan öğretmenler ve öğrenciler oyuncağı olmayan köy okullarına destek vermek amacıyla oyuncak kampanyası başlatıldı.

2. Eğitim bölgesi okullarında eğitim gören öğrenciler, yaklaşık 2 hafta süren kampanyada 27 koli oyuncak topladı.

Kampanya sonucunda Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürleri Ömer Abdulaziz Döger, Orhan Seven, Haluk Çakan okulu ziyaret ederek oyuncak toplama kampanyası başlatan 2. Eğitim bölgesi okul Müdürleri ve öğretmenleri tebrik etti.

Toplanan oyuncakları teslim aldıklarını ve köy okullarına teslim edeceklerini belirten Tokuş, 21. yüzyılda öğrencilere öğretebilecekleri en güzel şeyin paylaşım ve ortak yaşamak olduğunu söyledi. Evdeki oyuncaklarını, köydeki kardeşleriyle paylaşmak için birbirleriyle yarışan öğrencilerin çok güzel bir davranışta bulunduğunu kaydeden Tokuş, Bugün bu okulumuzda sergilenen ve ortaya konulan davranış, çok anlamlı. Paylaşmanın en güzel örneğini gördük. Bu kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü