Reklamı Geç
Advert

Öğrencilerimizi İstanbul ve Çanakkale'ye Uğurladık

İçişleri Bakanlığınca uygulanan ‘Biz Anadoluyuz Tarihimi Tanıyorum’ ÇOGEP (Çocuk Ve Gençler Sosyal Koruma Ve Destek Programı) projesi kapsamında ilimizden 100 öğrenci İstanbul ve Çanakkale’ye gönderildi.

Öğrencilerimizi İstanbul ve Çanakkale'ye Uğurladık

Emniyet Müdürlüğünce koordine edilen proje kapsamında öğrenciler için Öğretmenevi bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi.

Proje ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürü Metin AKAY yaptığı konuşmada, ‘İçişleri Bakanlığının uyguladığı ‘Biz Anadoluyuz Tarihimi Tanıyorum’ ÇOGEP projesi çerçevesinde bugün 100 öğrencimizi İstanbul ve Çanakkale’ye gönderiyoruz. Projenin amacı genç nesillere yaşadığımız coğrafyayı tanıtmak ve tarihimize coğrafya üzerinden tanıklık ettirmektir. Öğrencilerimize hayırlı yolculuklar, iyi geziler diliyorum’ dedi.

Daha sonra konuşan Vali Ali MANTI ise şunları söyledi:

‘İçişleri Bakanlığımızın devam ettirdiği bu projenin son derece yararlı olduğuna inanıyorum. Bu vesile ile İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilgili velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çanakkale’nin tarihimizde müstesna bir yeri vardır. Çocuklarımızın bu gezi üzerinden bilinçlerini ve hafızalarını tazeleyeceklerine inanıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum hayırlı yolculuklar diliyorum’ dedi.

Uğurlama törenine Vali Ali MANTI’nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Metin AKAY, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri ENGİN, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü