Reklamı Geç
Advert

HEM YAZAR HEM FUTBOLCU

Son dönemlerde özellikle gençler tarafından okunan Yazar İsmail Bayram, yazarlığa başlangıç sürecini ve kitabı hakkında açıklamalarda bulundu.

HEM YAZAR HEM FUTBOLCU

Amacının Bingöl’de özellikle çocuklar ve gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu ifade eden Bayram, “Kitap 23 depremi ile başlıyor. 88 kayıp verdiğimiz bir depremde ölen insanlarımızı pek anmadık. Birçok insan travma yaşadı. Bu yüzden depremi hatırlatmak istedim. 9 yaşındaki bir çocuğun deprem anını yaşamasıyla başlıyor. Mahalle hayatı, Bingöl sokakları var. Kitapta herkes kendisinden, çocukluğundan lise hayatından bir parça bulacaktır diye düşünüyorum. Kitapta aykırı hiçbir unsur yok. Çocuk da genç de yaşlı da okuyabilir. Bingöllü hemşerilerimizden destek bekliyorum “diye konuştu.

“HEM YAZAR HEM FUTBOLCU HEM DE BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ”

İsmail Bayram kim diye sorarsanız, “7-8 yıldır ailemden uzak yaşıyorum. Liseyi Fen Lisesinde bitirdim. Türkiye 696.’sı olarak Boğaziçi Üniversitesine yerleştim. Şirintepe Takımında futbol oynuyorum. Haziran ayında kitabımı tamamladım. 6 Aylık bir süreç sonunda kitabı yayınladım. Tüm maddi yükümlülüğü kendim sırtladım. 2 bin adet bastırdım. Çeşitli yayınevlerine gönderdim “dedi.

“KİTAP İNGİLİZCE’YE ÇEVRİLİYOR”

Kitabının farklı ülkelerdeki arkadaşlarının desteğiyle İngilizce çevirisine başlandığını aktaran Bayram, “Kitap İrlanda, Meksika ve Avusturya’da bulunan arkadaşlarım tarafından İngilizceye çevrilmeye başlandı. Haritada Bingöl’ün yerini bilmeyen arkadaşlarım Bingöl’ü öğrenmeye başladı. Kitap sayesinde geniş çevrelerce Bingöl tanınmaya başlandı. Bingöl içinde büyük cevherler barındıran bir şehir. ODTÜ, Boğaziçi gibi okullara öğrenci gönderme potansiyeli yüksek bir şehir. İçinden her dalda başarılı insanlar çıkarabilecek bir şehir. Yeter ki imkân ve destek sağlansın. Ben de bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Ve halkımızın desteğini bekliyorum “diye konuştu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü