Reklamı Geç
Advert

MHP’den Cumhurbaşkanı’na destek

MHP İl Başkanı Varol, ilimize teşrif edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini söyledi.

MHP’den Cumhurbaşkanı’na destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Nurettin Varol, yaptığı basın açıklamasında, ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı en iyi şekilde karşılamak ve desteklemek için partililerine ve vatandaşlara davet çağrısında bulundu.

Varol, açıklamasında, “Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli bey “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” düsturuyla hareket ederek, ülkemizi birçok bela ve musibetten kurtarmış, ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakârlık, hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden yapmışlardır. Sayın Genel Başkanımızın 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsündeki duruşları ile Devletimize ve Cumhurbaşkanımıza verdikleri destek ile Türk Milleti’nin gönlünde taht kurmuştur. Yenikapı ruhuyla başlayan Türk Milleti’nin geleceği ve menfaatleri doğrultusunda başlayan birliktelik Cumhurbaşkanımıza büyük bir destekle devam etmiştir. MHP ve AKP anlaşması ile halk oylamasına götürülen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, halkımızın oylarıyla Nisan 2017 tarihinde yapılan seçimle kabul edilmiştir. Yenikapı ruhuyla başlayan bu birliktelik ve uyumlu hareket edebilme bilinci Sayın Genel Başkanımızın 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak destekleme kararı, Türk siyasi hayatında yeni bir dönem başlatmıştır” dedi.

“Bilge Liderimizin Cumhurbaşkanımızı desteklemesi ve bu ittifakın sağlıklı bir şekilde yürümesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmalarına mahal bırakmadan tam manasıyla oturabilmesi maksadıyla bundan sonraki süreçte de Genel Başkanımızın emrettiği şekilde hareket etmek, partililerimiz ve yönetim kurulumuz açısından töremiz gereği uymak zorunda olunan bir mecburiyettir” diyen Varol, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanlığı olarak, 13 Ocak 2018 tarihinde  ilimize teşrif edecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde karşılamak ve desteklerimizi beyan etmek açısından, tüm partililerimiz ve hemşehrilerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamaya ve dinlemeye davet ediyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü