Reklamı Geç
Advert

Milletvekillerine "Zeytin Dalı" karşıtı mektup gönderilmesi

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen Afrin’ deki “Zeytin dalı harekatına” karşı olduklarını ifade eden bir bildiri yayınladı

Milletvekillerine

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen Kendilerini sorumlu Yurttaş olarak ifade eden aralarında eski bakan, milletvekili, yönetmen, yazar, senarist gazeteci, oyuncu gibi mesleklere sahip 170 kadar isim imzaladıkları mektubu TBMM’ deki tüm milletvekillerine gönderen şahıslar ülkemizin kendi sınırlarını korumak ülkemize tehdit oluşturan terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için başlatmış olduğu Afrin’ deki “Zeytin dalı harekatına” karşı olduklarını ifade eden bir bildiri yayınlamışlardır.

Ülkemizin şehitler verdiği, bedeller ödediği bu zor günlerde ülkemiz aleyhine söz söyleyen, fikir beyan eden, bildiri yayınlayan eylem ve söylemleriyle teröristlere destek veren kim olursa olsun bizim nazarımızda vatan hainidir ve o elinde silah olan teröristlerden farkı yoktur.

Açıklamalarında barış ve sulh istiyoruz diyerek bu tertemiz cümleleri o kirli ağızlarına alarak adeta teröristlerin sözcülüğüne soyunmuşlardır. Bu hain ve alçaklara sesleniyoruz. Madem barış istiyorsunuz PKK terör örgütü 35 yıldır on binlerce askerimizi, polisimizi, güvenlik korucumuzu alçakça şehit ederken neredeydiniz? Neden sesinizi çıkarmadınız? Şimdi çıkıp savunduğunuzu iddia ettiğiniz binlerce bebek kadın yaşlı Kürt kökenli vatandaşımız PKK tarafından alçakça haince katledilirken neredeydiniz? Neden sesinizi çıkarmadınız? Biz sizin isimlerinize bile baktığımızda kime uşaklık ettiğinizi kimin maşası olduğunuzu, kimin değirmenine su taşıdığınızı çok iyi biliyoruz.

Suriye ile hiçbir sınırı, hiçbir komşuluk ilişkisi olmayan Suriye’den binlerce km uzakta olan ABD Suriye’ yi işgal ederken, Suriye ‘nin toprak bütünlüğünü bozarken çıkıp ABD ‘ye bir kelime söylediniz mi? ABD, PKK nın uzantısı olan PYD, YPG ye binlerce tır ağır silah verirken, üstelik bu silahlar ülkemize karşı kullanılırken sesinizi çıkardınız mı? Çıkaramazsınız. Çünkü siz yedi göbekten ABD ‘ye bağlısınız ve ABD’ nin maşalığını yapıyorsunuz. ABD nin Suriye den çıkarmış olduğu savaşta on binlerce Suriyeli vatandaş öldürüldü. Yüzbinlerce Suriyeli vatandaş evsiz yurtsuz kaldı. Bu Suriyeli vatandaşlara eleştirdiğiniz ülkemiz dışında kimse sahip çıktı mı? Kimse onlara kucak açtı mı?

Sizler yalancısınız ikiyüzlüsünüz. Ülke olarak burada Suriye ile savaşmıyoruz. Devlet büyüklerimiz her açıklamalarında Suriye ‘nin toprak bütünlüğe saygı duyduklarını zaten ifade etmektedirler. Ülke olarak Afrin de teröristlerle savaşıyoruz. Teröristlerle savaşmamız, ülkemizin sınırlarına güvence altına almamız sizi neden rahatsız etti? Yoksa teröristlerle gönül bağınız mı var?

Üstelik siz kim veya kimler adına bu açıklamayı yapıyorsunuz? Bu açıklama yetkisini kim size verdi? Savunduğunuz o teröristler Kürt te değil, Müslümanda değil. Teröristleri niye her defasında Kürtlerle eş değer tutuyorsunuz? Bunu yaparak sağduyulu vatansever Kürt halkına hakaret ediyorsunuz. Siz bu söylemlerinizle Kürt halkının dostu değil, düşmanı olduğunuzu ilan ediyorsunuz. Kürt halkının sizin aklınıza ihtiyacı yoktur.

Barış ve diyalogdan bahsederken acaba yeniden çözüm sürecimi istiyorsunuz? Güç kaybeden, bitme aşamasına gelen teröristlerin toparlanıp güçlenmesi için yeniden zaman mı istiyorsunuz?

Sizi bu hainlik ve ihanet kokan açıklamalarınızdan eylem ve söylemlerinizden dolayı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bu ülkeye ihanet eden sizler bilmelisiniz ki tarih asla sizi affetmeyecektir.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü