Reklamı Geç
Advert

Bingöl’de 155 ton tıbbi atık toplandı

Bingöl Belediyesi, 2017 yılında sağlık kuruluşlarından 155 ton tıbbi atık toplayarak bertaraf etti.

Bingöl’de 155 ton tıbbi atık toplandı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, 2017 yılı içerisinde merkez ve ilçelerdeki sağlık kuruluşlarından 155 ton tıbbi atık toplandığını belirtti.

Toplanan atıkların, BİNÇEVBİR tarafından yap-işlet-devret modeliyle yapılan tıbbi atık sterilizasyon tesisinde bertaraf edildiğini ifade eden Barakazi, çevre ve insan sağlığına verilecek tehditlerin de ortadan kaldırıldığını belirtti.

Barakazi, “İlimizde çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla tıbbi atıkların çevreye ve insan sağlığına vermiş olduğu zararları ortadan kaldırmak için yaptığımız çalışmalar sonucunda 2017 yılı içerisinde toplam 155 ton tıbbi atık toplandı.  Bu atıklar tesisimizde düzenli bir şekilde bertaraf edildi” dedi.

Tıbbi atıkların daha önce Erzurum’da bertaraf edildiğini anımsatan Barakazi, şunları söyledi: “Bingöl’de toplanan tıbbi atıklar Erzurum’a götürülerek orada sterilize v bertaraf işlemine tabi tutuluyordu. Tıbbi atıkların Erzurum’a götürülmesi yerine böyle bir tesisin şehrimize kazandırılması için önceki yıllarda girişimlerde bulunduk ve tesisi ihale ettik. Tesisin yapımı tamamlandı. Tıbbi atıkların sterilizasyonu tesis işletmeciliğini 10 yıl boyunca yap-işlet-devret modeliyle yürütülecek. İhale ile BİNÇEVBİR’e aylık 2.111 TL gelir elde ediyor.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü