Reklamı Geç
Advert

Bahçelievler Mahallesi Sakinleri İle Buluştuk

Vatandaşla Buluşma-Halk Toplantıları kapsamında Bahçelievler Mahallesi sakinleri ile Bahçelievler Camii taziye yerinde ‘Halk Toplantısı’ yapıldı.

Bahçelievler Mahallesi Sakinleri İle Buluştuk

Mahalle ve Köylerde doğrudan vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla düzenlenen toplantıya Valimiz Sayın Ali MANTI ’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Vali Yardımcıları Cevat GÜN ve Tunahan ÇİL, kurum müdürleri, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Emine ÇAKMAK, merkez ilçe mahalle muhtarları ve Bahçelievler Mahalle sakinleri katıldı.

Program Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Emine ÇAKMAK’ın açılış konuşması ve mahallesine ait sorunları paylaşımı ile başladı. 

Daha sonra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, ilimizin tek bayan muhtarına sahip Bahçelievler Mahallesinde olmaktan ve mahalle sakinleri ile buluşmaktan duyduğu sevinci ve mutluluğu ifade etti. Ardından mahalle sakinleri söz alarak Sağlık Ocağı, yeşil alan ve park sorunu, mezarlık alanının kötü amaçlar için kullanılmaması için önlem alınması, Mehmet ÇİBİK parkının genişletilmesi, pazar yolundaki kanalizasyon boruları ile ilgili yaşanan sorunlar, ev hanımları için iş imkânı yaratılması, pazar yeri eksikliği, aşağı çarşı sakinlerinin ve esnafının sel felaketi sonrası zararlarının karşılanması, mahalleye ne zaman doğalgaz verileceği, otobüs hatlarının mahalleye hizmet vermesi, Abdullah BAZENCİR köprüsünün çıkışında Bahçelievler mahallesine giriş tarafının dar olması sebebiyle yeni bir çalışma yapılması, aşağı çarşıda bulunan ağıllar için alternatif yer bulunarak buradan taşınması ve cami bahçesindeki kur’an kursu arsasının camiye tahsis edilmesi gibi konulardaki sıkıntılarını ve taleplerini dile getirdiler.

Programın sonunda Bahçelievler Mahallesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada Valimiz Sayın Ali MANTI şunları söyledi:

Bahçelievler Mahallesinin değerli sakinleri hepinizi en kalbi duygularla selamlıyor ve Cumanız hayırlı olsun diyorum. Malumunuz olduğu üzere bir plan çerçevesinde mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Vatandaşımız ile yüz yüze buluşup sorunlarımızı ve onlara ait kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerilerini birlikte paylaşıyoruz.

Bu ziyaretlerimiz ile vatandaşımızla tanışma ve kaynaşma ortamı yakalıyoruz. Onun için bu buluşmaları Bingöl Valiliği olarak önemsiyoruz.

Şükürler olsun memleketimizde vatandaşımızın sağduyusu ve kurumlarımızın hassasiyeti neticesinde bir huzur ortamı yakalamış bulunuyoruz. Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bu durumun devam etmesini diliyorum. En önemli güvencemiz her zaman olduğu gibi halkımızdır. Bizler de daima vatandaşımızın yanında ve hizmetinde olmak için bütün kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği halindeyiz. Yönetim anlayışımızda yerel yönetim ve genel yönetim ayrımını doğru bulmuyoruz. Asıl olan el birliği ile Bingöl’e hizmet etmektir.

‘ÖZELDE BİNGÖL’E GENELDE TÜRKİYE CUMHURİYETİNE HİZMET EDİYORUZ’

Bu hizmetleri yaparken hiçbir kurum veya kişinin dışarıda kalmak gibi bir lüksü olamaz. İlimiz her geçen gün büyüyor. İnşallah bu büyüme daha da devam edecektir. Bizlere düşen büyüme olgusunu planlı ve işbirliği halinde takip edebilmektir.

Devletimiz bütün kurumlarıyla vatandaşı için vardır. ‘Özelde Bingöl’e Genelde Türkiye Cumhuriyetine Hizmet Ediyoruz.’ Üzerimize düşen vazifeleri en güzel şekilde yerine getirmek durumundayız. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmalıdır. Niyetimiz her zaman olduğu gibi halistir. İnşallah bu çabalarımız ve halis niyetimiz karşılıksız kalmayacaktır.

Bu sıcak karşılama ve samimi sohbet ortamı için hepinize teşekkür eder, hayırlı cumalar dilerim’ dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü