Reklamı Geç
Advert

Başkan vatandaşı dinledi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, halk buluşmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

Başkan vatandaşı dinledi

Çarşı merkezinde bir çay evinde Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Korkutata ve Veysel Koç’un da katılımıyla düzenlenen programda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Barakazi, belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Göreve geldikleri günden bu yana ihtiyaç duyulan birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardıklarını ifade eden Barakazi, belediye-vatandaş elbirliğiyle çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Canlı hayvan pazarı, hayvan bakımevi, kadın emek çarşısı, 8 yeni park yapımı, 10 çok amaçlı spor sahası, Abdullah Bazencir Köprüsü, fidanlık, engelli şarj istasyonları, izyolu, e-belediye, suyun emniyete alınması, engelsiz şehir gibi önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Barakazi, Kültür Mahallesi’nde uygulanan kentsel dönüşüm, yeni belediye binası, kentpark gibi önemli projelere de bahar ayında start verileceğini belirtti.

Barakazi, “Göreve geldiğimiz günden bu yana seçim vaatlerimiz arasında olmayan birçok yatırımı hayata geçirdik. Bunların yanı sıra kentimizin altyapı ve üstyapısında önemli çalışmalar yaptık. İlimiz genelindeki tüm parklarımızın onarım çalışmalarını sürdürüyoruz. Diğer yandan doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Özellikle doğalgaz çalışmalarından dolayı ortaya çıkan kötü görüntüler ve tahribatlar her ne kadar bizi yıpratsa da ilimizin geleceği için bunlara göğüs gerdik” dedi.

Vatandaşların desteğiyle planlanan projeleri başarılı bir şekilde hayata geçireceklerini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın fikirlerine her zaman önem veriyoruz. Ortak akıl şiarıyla belediyecilik hizmetlerini sürdürüyoruz. Her vatandaşımızın fikri bizim için değerlidir. Bundan dolayıdır ki sıklıkla vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı ziyaret edip, halk buluşmaları gerçekleştiriyoruz.”

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, Belediye Başkanı Barakazi’yi aralarında görmenin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Talep ve sorunları kendisine şahsen iletme fırsatı bulunduklarını da aktaran vatandaşlar, Başkan Barakazi’ye çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü