Reklamı Geç
Advert

Avrupa’ya direkt uçuşlar başlıyor

Bingöl Havalimanından, Almanya’ya direkt uçuşlar için çalışmalar başladı. Almanya-Bingöl direkt uçuşlarının yaz ayında başlaması planlanıyor.

Avrupa’ya direkt uçuşlar başlıyor

Bingöl Havalimanından, Almanya’ya direkt uçuşlar için çalışmalar başladı. 2013 yılında hizmete giren Bingöl Havalimanı, Uluslar arası hizmet vermek için Hava limanı statüsüyle hizmet vermeye başlamış ancak; Bingöl’den yapılan uçuşlar Ankara ve İstanbul ile sınırlı kalmıştı. 2017 yılı içerisinde Bingöl’e Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuşlar başlatılarak Bingöl Havalimanı uçuş ağı genişletilmişti. Açıldığı günden bu yana Bingöl’den Almanya’ya direkt uçuşların yapılacağı her fırsatta dile getirilirken, Asyam Tur acente yetkilileri Almanya-Bingöl arasında direkt uçuşlar yapılması için girişimlere başladığını duyurdu.

Almanya-Bingöl direkt uçuşların başlamasıyla, Bingöl Havalimanını kullanan yolcu sayısının artacağına dikkat çeken Asyam Tur acente yetkilileri, sadece Bingöllü gurbetçilere değil, bölge illerin gurbetçilerine de hizmet vererek Bingöl’de turizm ve hizmet sektörüne katkı sunacaklarını ifade ettiler. Almanya-Bingöl arası direkt uçuşların başlamasıyla, Bingöllü gurbetçilerin çevre illerde ki havalimanlarından uçma ve ya aktarmalı olarak uzun ve meşakkatli yolculukları son bulacak. Yaz ayında başlaması planlanan Almanya-Bingöl direkt uçuşları için Havayolu şirketi ile anlaştıklarını açıklayan Asyam Tur acente yetkilileri, başlatmış oldukları girişim için destek beklediklerini açıkladılar.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Necmiye Gençtürk     2018-04-08 Çok güzel bir haber birde Yurtiçinde sadece Ankara ve İstanbul olmazsa iyi olacak Antalya dan Bingöl e aktarmalı gelmek kadar zor bir durum yok belli bölgelere örneğin İzmire,Antalyaya,Adana veya Mersine,Karadenizde bir ilimize, iç Anadoluda Konya ya ,Van veya Mardine,Gaziantep ve Urfaya bu illerin birine bari Haftada bir gün direk uçuşlar konulmalıdır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü