Reklamı Geç
Advert

VALİDEN KARLIOVA'YA ZİYARET

Valimiz Sayın Ali MANTI ilçe ziyaretlerine Karlıova ile devam etti.

VALİDEN KARLIOVA'YA ZİYARET

Vali MANTI ilçe girişinde Kaymakam, Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı ve vatandaşlarca karşılandı.

Program Kapsamında İlk olarak Karlıova kaymakamlığı ziyaret edildi. Kaymakamlık bahçesinde ilçe protokolünce karşılanan Vali MANTI’ya Kaymakam Levent YETGİN tarafından ilçe hakkında brifing verildi. Kurum amirlerinin de bulunduğu kaymakamlık ziyaretinde ilçenin ihtiyaçları ve imkânlar hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Vali MANTI burada yaptığı konuşmada ‘Türkiye’nin kendisini yenileyen bir ülke olduğunu ve bizleri güzel günlerin beklediğini’ söyledi. Ayrıca, ‘İşlerimizi hukuk içinde yapmalı, vatandaşımızın ayağına giderek ihtiyaç ve talepleri yerinde tespit etmeli ve hızlıca çözümler üretmeliyiz. Devlet temsilcileri olarak daima dirayetli ve şefkatli olmalıyız. Kuşatıcı olmak, herkese adalet ve merhamet ile muamele etmek durumundayız’ dedi.

Daha sonra ÇOGEP kapsamında Şehit Tarık Aydemir Yatılı Bölge Ortaokulu’nda hazırlanan ‘Şehit Vedat KILINÇARSLAN Z Kütüphanesi’nin açılışına katıldı. Şehit ailelerinin de katıldığı programda İl Emniyet Müdürü Metin AKAY açılış konuşması yaptı. Kaymakam Levent YETGİN’’in selamlama konuşmasından sonra Valimiz Sayın Ali MANTI yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘Şehitlerimiz adına ve anısına yapılan kütüphanemizin ülkemize, milletimize ve hassaten Karlıova halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle bu projede emeği geçen Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, hassaten İl Emniyet Müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Tabi bu kadar zor ve önemli görevler içerisinde emniyetimizin böyle bir kültürel faaliyete önem vermesi ayrıca kıymete haizdir, kendilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınması, birliği, beraberliği, dayanışması ve kaynaşması tamamen eğitimden geçmektedir. Eğitim, bir milletin en kıymetli hazinesidir. Gelecek nesillere daha güvenli bir Türkiye daha güvenli bir dünya bırakabilmemiz için eğitime öncelikle ve özellikle önem vermemiz lazım.

Gerek okuma oranın yükselmesi gerekse okuyan insanlarımızın devletin ve milletin değişik kademelerinde görev alması, ülkemizin toplam kalitesini ve gelişimini daha da artırıyor. Bu vesileyle Karlıova gibi bir ilçemizde ‘Z’ Kütüphanesinin açılması bizi ayrıca mutlu etti. İnşallah Karlıova ilçemiz her geçen gün daha da gelişmeye devam edecektir. Karlıova ilçemize önemli hizmetler yapan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve ekiplerine ayrıca teşekkür ediyorum. Biz her zaman il yönetimi olarak, müdürlerimiz olarak Karlıova ve diğer ilçelerimize yapılması gerekenleri imkânlarımız ölçüsünde yapmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle tüm şehitlerimize hassaten burada adını andığımız şehitlerimize rahmet diliyorum. İnşallah onlar cennetin en güzel, mutena köşelerinde yerlerini almışlardır. Allah onların şefaatinden bizleri mahrum eylemesin, ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza özellikle değerli polis arkadaşlarımıza, tüm öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlerimize ve ekiplerine, özellikle de çalışkan, değerli, önem verdiğimiz kıymet verdiğimiz Emniyet Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum’.

Karlıova ziyareti daha sonra Adalet sarayı ziyareti ile devam etti.

Sonrasında Vali MANTI, Öğretmen Evi konferans salonunda mahalle muhtarları ve köy muhtarları ile bir araya geldi. Burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Vali MANTI şu hususlara değindi:

‘Öncelikle herkesi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Bugün il müdürlerimizle beraber Karlıova ilçemizi ziyaret ettik. Kaymakamımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Misafirperverliğinden dolayı sizlere özellikle teşekkür ediyoruz.  Tabi Karlıova dinamik bir ilçemiz. Her gün farklı alanlar ve konular ile ilerleme kaydediyor, değişiyor, gelişiyor. İnşallah daha da iyi gelişmeler olacağına inanıyoruz. Bana verilen bilgilere göre köylerimizde genel olarak iyi durumdayız. Elbette eksiklerimiz ve ihtiyaçlarımız var. İmkânlar ölçüsünde ne yapılabilir konusunu kaymakamımızla istişare ediyoruz. Bugün burada sizlerle ve yüz yüze istişare ederek, İmkânlarımızın el verdiği ölçüde yapılması gerekenleri tespit edip bir plan dahilinde yapmaya çalışacağız.

Bu soğuk kış gününden zahmet ettiniz, köylerinizden geldiniz. Bunun için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Sizler vasıtasıyla tüm köylerimize selam ve saygılarımı sunuyorum. Tabi bu bölgeler zor bölgeler, kışın çok kar yağıyor. Bu sene geçen yıllara göre fazla kar yok. Geçen yıl daha fazlaymış. Özel idaremizin imkânlarıyla elimizden geldiği kadar ilçelerimize dengeli hizmet yaymaya çalışıyoruz.

Karlıova insanına bugün göstermiş olduğu içtenlik ve sıcaklıktan dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.

Muhtarların söz alarak köyleri ile ilgili sorunları paylaştıkları toplantıda şu konular öne çıktı:

Köylerden çöplerin alınması, eksik olan köy okullarının tamamlanması, terörle mücadeleden doğan zararların karşılanması, köylerde devam eden elektrik kesintileri, asfaltlanmayan köy yolları, eksik kanalizasyon çalışmaları, köylere yapılan konutların içme suyu sorunu, altyapı eksikliği, kale göleti dolayısıyla yaşanan çevre kirliliği, slikozis hastalarının yaşadığı sıkıntılar, Taşlıçay köyünün sağlık Ocağı ihtiyacı.

Muhtarlar toplantısı akabinde son olarak Belediye Başkanlığı ziyareti gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Veysi BINGÖL, Vali MANTI ve beraberindekilere Karlıova Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü