Reklamı Geç
Advert

Milli bir yapıya sahip olmayan STK’lar

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen "milli bir yapıya sahip olmayan STK’ların isimlerinin başındaki Türk ibaresinin kaldırılmalı" dedi.

Milli bir yapıya sahip olmayan STK’lar

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen "milli bir yapıya sahip olmayan STK’ların isimlerinin başındaki Türk ibaresinin kaldırılmalı" dedi.

Ziya Sözen "Türk Tabipler Birliğinin Zeytin Dalı operasyonuna karşı çıkmasıyla bazı STK’ların isimlerinin başında Türk kelimesini taşımasının konusunun gündeme gelmesiyle alakalı daha önce yazdığım bir köşe yazısında ve çıktığım televizyon programında Türk Tabipler birliği gibi milli bir yapıya sahip olmayan STK’ların isimlerinin başındaki Türk ibaresinin kaldırılmasını ifade etmiştim." dedi.
Ziya Sözen "Bu konunun dün Ak Parti gurup toplantısında saygı değer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilmesi ve bunlarla ilgili çalışma yapılacağının söylenmesi bizleri son derece memnun etmiştir." dedi.
Ziya Sözen "Ordumuz Zeytin Dalı harekâtında milli bir mücadele verirken, ordumuz canları ve kanları pahasına mücadele verirken Tabipler birliğinin bu operasyona karşı çıkması vatana ihanetle eş değer bir tutumdur. Biz STK’lar, ülkemiz adeta kurtuluş savaşını aratmayan bir mücadele verirken bugün devletimizin yanında durmayacaksak, ordumuzu desteklemeyeceksek başka ne işe yararız. Bu STK’nın üyelerinin tamamı Hipokrat yemini etmiş ve o yemine sadık kalmaları gerekirken Terör seviciliği yapmaları asla kabul edilemez. Bu STK’nın üyeleri gezi olaylarında gezi eylemcileri için seferber olmuşken, bir tanesinin sınıra gidip askerimize, sivil vatandaşlarımıza yardım ettiğini gördünüz mü?" dedi.
Ziya Sözen "Sadece Türk Tabipler birliği değil, başında Türk ibaresi taşıyan Mühendis ve Mimar odaları gibi sürekli Terör seviciliği yapan STK’ların isimlerinin başındaki Türk ibaresinin kaldırılmasının doğru olacağını ve milletimizin bu kararı destekleyeceğini düşünüyorum. Bu konunun gündeme gelmesi ile bazı STK yöneticileri çığırtkanlık yapıp “kimse ismimizi değiştiremez” şeklinde boş boğazlık yapmaktadırlar. Bu ibareler Bakanlar Kurulu kararı ile verilmekte, aynı şekilde Bakanlar kurulu kararıyla da kaldırılabilmektedir. Hazır bu konu gündeme gelmişken başında Türk ibaresi olan bütün STK’larının yeniden ele alınmasını, bu ismi hak etmeyen STK’ların başındaki Türk ibarelerinin kaldırılması doğru ve yerinde bir karar olacaktır. Çünkü kendini Türk olarak hissetmeyen, bu millete ait hissetmeyen, bu milletin değer yargıları ile kavga eden, her defasında ülkemiz aleyhindeki sokaklara dökülüp hazırlanan bildirilere imza atan bu STK’ların isimlerinin derhal değişmesi gerekmektedir. Bu konuda Hükümetin atacağı adımları sonuna kadar destekleyeceğiz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü