Reklamı Geç
Advert

Vali MANTI Kültür Mahallesi Sakinleri ile Buluştu.

Vatandaşla Buluşma-Halk Toplantıları kapsamında Kültür Mahallesi sakinleri ile Kültür Camii Taziye yerinde ‘Halk Toplantısı’ yapıldı.

Vali MANTI Kültür Mahallesi Sakinleri ile Buluştu.

vatandaşlarımızın doğrudan istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla mahalle ve köylerde düzenlenen toplantıya, Valimiz Sayın Ali MANTI’nın yanı sıra Vali Yardımcıları  Cevat GÜN ve Tunahan ÇİL, Belediye Başkan Vekili Halim SÜGÜ, Kültür Mahallesi Muhtarı Ali BOZKURT, kurum müdürleri, merkez ilçe muhtarları ve Kültür Mahallesi sakinleri katıldı.

Program mahalle muhtarı Ali BOZKURT’un selamlama konuşması ile başladı. Konuşmasında mahallesine ait sorunları dile getiren BOZKURT şu konulara dikkat çekti:

Kültür Camii inşaatının desteklenmesi, kentsel dönüşüm kapsamında yaşanan kira bedellerinin zamanında ödenmesi, mahalleyi Devlet Hastanesine bağlayacak yaya yolu ve köprü yapımı, tepe boyu uzanan hanların yıkılması, mahalleye lise ihtiyacı, sokak ve caddelerde aydınlatma çalışmaları, mahalleye halk otobüsü seferlerinin artırılması, kültür kavşağına üst geçit yapılması , mahalle pazarının Alpaslan caddesine taşınması, cadde ve sokaklara çöp bidonlarının konulması, sağlık ocağı için çevre düzenlemesi yapılması, su mazgallarının temizlenmesi, Alpaslan Caddesi ve Peri Sokağı’na eksik üst yapının tamamlanması mahalleye muhtarlık binası.

Daha sonra mahalle sakinleri söz alarak talep ve dileklerini ilettiler. Program sorulara ilgili kurum müdürlerinin cevapları ile devam etti.

 Son olarak Kültür Mahallesi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmasında Valimiz Sayın Ali MANTI şunları söyledi:

Bir plan kapsamında mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Vatandaşımızla bir araya gelerek mahallemizin fotoğrafını çekiyoruz. Eksiklerimizi, ihtiyaçlarımızı konuşuyoruz. Malumunuz sorunların çözümü bir süreç istiyor. Kısa, orta ve uzun vadede çözeceğimiz problemler var. Burada herkes emin olsun ki, ilde kamu kurum kuruluşlar içerisinde ne imkan varsa, bunu en güzel şekilde ilimiz için kullanacağız. İlgili kurumlar kendileriyle ilgili yapılması gereken neyse bugün de yarın da ellerinden geleni yapacaklardır.  Özellikle mahallerimiz için yapılması gereken neyse yapacağız. Bugünde zaten bu maksatla bir aradayız. Aynı zamanda şu bereketli ve mübarek Cuma gününde birebir görüşme şansımız olmayan vatandaşlarımızla mahallede görüşmek istedik. En azından mahallelinin ilimizin yöneticilerini görmesi, tanıması ve talep ve şikayetlerini yüz yüze ifade etmesi açısından son derece faydalı bu programlar.

Bizde problemi halının altına süpürme gibi bir yaklaşım olmaz. Ama sorunların çözümü de imkan ve kabiliyetlere bağlıdır. Dahası karşılıklı iyi niyet ve anlayışa bağlıdır. Birbirimizi karalamadan ve kötülemeden işin en iyisini yapma hedefi ile daima iyi niyetle hareket etmeliyiz. Hedefimiz ve yönetim anlayışımız bu

Yüce rabbimiz mahallemize, ilimize, ülkemize ve milletimize har daim huzur versin, kazadan ve beladan korusun. Memleketimizi her türlü harici ve dâhili felaketten korusun. Mahalle sakinlerine bu sıcak karşılama ve faydalı diyaloglar için teşekkür ederim. Cumanız mübarek olsun’  dedi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü