Reklamı Geç
Advert

Sözen "Ordumuz Her Yönüyle Örnek Alınmalı"

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen "Hendek ve Çukur Operasyonu ile başlatılan “Türk Ordusu Sivilleri Katlediyor” yalanı ve algı operasyonu Fırat Kalkanı harekatında ve şimdi de Zeytin Dalı harekatında devam ediyor. Bu algı Ordumuzun moral ve motivasyonunu bozma çabasıdır. Bu algı savaştığımız teröristleri masummuş gibi gösterme çabasıdır. Teröristleri aklama, paklama çabasıdır. " dedi.

Sözen
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen "Üstelik bunu söyleyenlerin, sivil vatandaşları katletme tarihleri pek de iç açıcı değil. Bunu söyleyenlerin tarihine, geçmişine baktığımızda kendi ülkelerinde binlerce sivil katliamı yaptıklarını açıkça görürüz. Avrupa’nın, ABD’nin ve İsrail’in bu konuda söz söyleme hakları yoktur. Nazi Almanyasının geçmişi ortada iken, ABD’nin yakın tarihimizde Afganistan, Pakistan,  Irak ve Suriye’de sivillere yönelik yaptığı yaptığı katliamlar ortada iken, İsrail’in halen her gün onlarca Filistinli sivil, savunmasız vatandaşı katlettiği ortada iken, PKK’nın 40 yıldır Doğu ve Güneydoğuda çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan sivillere yönelik yaptığı katliamlar ortada iken kendi kusurlarını örtme adına Şanlı ordumuza laf atmak kimsenin hakkı da, haddi de değildir. " dedi.
 
Sözen "40 yıldır Teröristlerle mücadele vermemize rağmen hiç bir sivil savunmasız vatandaşın tırnağına zarar gelmemesi için gösterilen hassasiyetin aynısı bugün Zeytin Dalı harekatında da devam ediyor. Orada sivillere yönelik hiç bir baskı ve zulüm ortada yoktur. Tam aksine ordumuz Teröristlerin baskı ve zulmü altında olan sivilleri kurtarmak için çok büyük bir çaba ve gayret sarf ediyor. Her gün onlarca sivil ve savunmasız vatandaşı Teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarıyor. Teröristleri himaye etmeyi alışkanlık haline getirenler öldürdüğümüz teröristleri sivil vatandaş olarak gösterme çabasındalar. Ordumuz Afrin’de sivillere değil, Teröristlere yönelik operasyon yapmaktadır. Ordumuz tarafından yürütülen Zeytin Dalı harekatında 37. gün geride kalırken hiç bir sivil ve savunmasız vatandaşın tırnağına dahi zarar gelmemesi için çok büyük çaba ve gayret sarf ediliyor.  Türk devlet geleneğinde asla katliamlar ve soykırımlar yoktur. Ordumuz gittiği her yere barış, huzur, kardeşlik ve adalet götürmüştür. Bugün Suriye’de de yapılmak istenen budur. Bir sivilin dahi ölmemesi için bazen onlarca askerimizi feda etmiş bir Ordu geleneğinden geliyoruz. Ordumuzun yürütmekte olduğu Zeytin Dalı operasyonunda sivillere karşı tutumu, merhamet ve şefkati ortada iken, Ordumuzu katliamcı gibi göstermeye çalışanlar haindir, alçaktır, Türk Ordusunun ve Türkiye’nin düşmanıdır.  Ordumuzun sivillere yönelik barışçıl tutumu bütün dünya tarafından örnek alınması gereken takdire şayan bir tutumdur. " dedi.
Zeytin Dalı Harekat Ordu Türkiye Avrupa ABD İsrail pkk asker savaş Irak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü