Reklamı Geç
Advert

AFAD İl Müdürlüğünden ‘Sivil Savunma Günü’ Ziyareti

İl Afet ve Acil Durum Müdürü M. Emin BOĞATEKİN ve Şube Müdürleri, ‘28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle, Valimiz Sayın Ali MANTI’yı makamında ziyaret etti.

AFAD İl Müdürlüğünden ‘Sivil Savunma Günü’ Ziyareti

Ziyarette Vali Ali MANTI’ya ‘Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası’nda gerçekleştirecekleri faaliyetler hakkında bilgi veren M.Emin BOĞATEKİN:

“Depremsellik açısından hassas bir bölgede yaşıyoruz. Ülkemiz ve özellikle de Bingöl ilimiz deprem yönünden 1. dereceden risk taşıyan bir bölge. Konu ile ilgili olarak afet gönüllüleri eğitim programlarımız devam etmektedir.

Bu yıl ‘Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası’ nedeniyle Müdürlüğümüzce bir dizi etkinlik gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda Okullardaki Farkındalık Eğitimleri (Karlıova Kalencik İlkokulu ve Ortaokulu, Karlıova Şehit Tarık AYDEMİR YİBO ve Karlıova Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK Ortaokulu, Merkez İlk ve Orta dereceli okullar, ilçe YİBO’ları), Tahliye Tatbikatları ile Afiş ve Broşür Dağıtımı, Günün Önemine binaen kamu kurum ve kuruluş ziyaretleri, Çığ Tatbikatı (Bingöl Hesarek Kayak Merkezi) ve okullarda AFAD Çocuk Dergisi Dağıtımı gibi etkinlikler yapılacaktır. Amacımız vatandaşımızda afet ve acil durumlara ait bir farkındalık oluşturmak ve doğru davranış şekillerini anlatmaktır” dedi.

Afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmanın önemine dikkat çeken ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali MANTI, ilimiz ve ülkemiz için afetsiz bir yıl temennisinde bulunarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine çalışmalarında başarılar diledi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü