Reklamı Geç
Advert

“Başarı sizden destek bizden”

Bölgesel Lig için Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından istenilen 15 bin TL’lik katılım ücreti Genç Kaymakamlığınca yatırılan Genç YBO Spor Kulübü, maddi sorunun çözüm için ise Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ı ziyaret etti.

“Başarı sizden destek bizden”

Kulüpten umutlu olduklarını belirten Başkan Topraktan, takımın bölgesel ligde birinci gelmesi halinde imkanlar ölçüsünde maddi yardımda bulunacaklarının sözünü verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu il Temsilciliğince düzenlenen il müsabakalarında tüm maçlarını alarak birinci olan Genç YİBO Spor Kulübü, Mart ayında düzenlenecek Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde Bingöl ilini temsil edecek. Lige iddialı başlamak için yardım arayışlarına giden kulüp, Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi’ni ziyaret etti.

Başkan Topraktan’ı makamında ziyaret eden Kulüp Başkanı Selahattin Erdoğmuş ve beraberindeki heyet, kulübün geldiği aşamayı ve bundan sonra yapacak çalışmalar hakkında Topraktan’ı bilgilendirdi. Hedeflerinin Genç ilçesini Türkiye’de salon sporlarında profesyonel düzeyde temsil etmek olduğunu söyleyen Erdoğmuş, kulübün başarısı için yetkililerden ve sporseverlerden destek beklediklerini belirtti.

“Sporla anılan bir ilçe iken istikrarımızı koruyamadık”

Genç ilçesi eskiden sporla anılan bir ilçe olduğunu ancak istikrarı koruyamadıklarını kaydeden Başkan Topraktan ise, ilçe olarak bu konuda eksik kaldıklarını söyledi.

Bir eksiğinin de buralarda sporu finanse edecek işadamlarının olmaması olduğuna işaret eden Başkan Topraktan, “Genç ilçesi sporla her zaman bilinen bir ilçe iken istikrarımızı koruyamadık. Bugün bakıyorum biz yerimizde saymışız. Ama Bingöl ve özelikle Solhan ilçemiz Voleybol dalında bugün kendini kanıtlamış durumda. Kendilerini tebrik ediyorum. Sonuçta onlarda bizim ilimizi temsil ediyor. Ama ilçemiz olarak bu konuda kendimizi eksik görüyoruz. Tabii spor bireysel değil, yani kimse tek başına bir iş yapmaz. Hep birlikte işin içinde olmak lazım. Güç birliği yapmak lazım. Buda benim gözlemim, bizde sporu finanse edecek işadamlarımızın olmaması. Birkaç kişide var ama onlarda her gün başkaları tarafından, başka işler için kapıları çalınıyor.” Dedi.

“Başarı sizden destek bizden olsun”

Belediyenin imkânları sınırlı olduğunu ancak tüm bunlara rağmen bölgeden birincilikle gelinmesi halinde kulübe imkânlar ölçüsünde hatırı sayılır miktarda yardımda bulunacaklarını söylen Başkan Topraktan son olarak şunları kaydetti:

“Ama tüm bunlara rağmen yine de spor kulüplerimiz olmalı. Bizi dışarıda tanıtacak, bizleri bir arada tutan bu uğraşımızda olmalı. Lakin belediye imkânlarımız sınırlı. Her istediğimiz yardımları yapamıyoruz. Keşke imkânımız olsaydı da bu kulübümüzü biz tek finanse etsek. Ama şunu söyleyelim. O zaman anlaşmaya gidelim. Siz bize başarı ile dönün yani bölgesel birinciliği ile gelin bizde size hatırı sayılır bir miktarda size maddi destekte bulunalım. Bizde memnun olalım sizde memnun olun.”

Kupa Ve Madalyalar Genç’te Verildi

Türkiye Basketbol Federasyonu il Temsilciliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen  Amatör Erkekler Basketbol il liginde 4 kulüp yarıştı. Müsabakalarda tüm maçlarını alarak birinci çıkan Genç YBO Spor Kulübü, Mart ayı içinde düzenlenecek ve Doğu ile Güneydoğu bulunan bazı illerin temcilerinin yarışacağı Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde Bingöl ilini temsil edecek. İl birincisi olması nedeniyle Bingöl Amatör Kulüpler Birliği, Genç YBO Spor kulübü sporcularına kupa ve madalyalar verdi. Genç’te düzenlenen törende Bingöl Amatör Kulüpler Temsilcisi Arif Kaya, basketbolculara madalya ve kupalarını takdim ederek başarılarının devamını diledi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü