Reklamı Geç
Advert

“Kadınlar aydınlık geleceğin mayasıdır”

Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, “Toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde şüphesiz ki en önemli pay, aydınlık geleceğin mayası olan kadınlara aittir” dedi.

“Kadınlar aydınlık geleceğin mayasıdır”

Barakazi, yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirtti. Gün içerisinde düzenlenen programlarla kadınlarla bir araya geldiklerini Belirten Barakazi, “Yeşilyurt kadın koordinasyon merkezinde başlayan etkinliklerimiz, farklı programlarla devam etti.  Toplumun farklı kesimlerinden olan kadınlarımızla bir araya gelerek hem günümüzü kutladık hem de istişarelerde bulunduk” dedi.

“Kadın köprü görevi görür”

Kadınların, aile ve toplum arasında köprü görevi gördüğünü ifade eden Barakazi, toplumsal yapının ve aile bütünlüğünün sağlanmasında ve başarılı nesillerin yetiştirilmesinde en önemli payın kadınlara ait olduğunu söyledi.

Kadınlara verilen değerin uygar ve gelişmiş toplum olmanın en önemli göstergesi olduğunu vurgulayan Barakazi, “Kadınların hayatın her alanında katılımcı, üretken ve eşit haklara sahip bireyler olması modernizmin gereğidir. Ülkemizin gelişmesinde büyük emekleri bulunan daima özverinin ve sevginin kaynağı olan kadınlar, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel parçasıdır” dedi.

“Şiddet kabul edilemez”

Kadına yönelik şiddetin kabul edilemeyeceğini ifade eden Barakazi,  kadına yönelik şiddet ve baskının, tüm dünya kadınlarının sorunu olduğunu söyledi.

Kadınların, istismara, şiddete, haksızlığa maruz kalmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Şunları söyledi: “Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için öncelikle insani görevidir. Şiddete meşruiyet sağlayan, merhameti öteleyen ve kadını rencide eden bütün gelenek, örf ve inanışlar reddedilmelidir.”

Barakazi, "Aileden başlayarak hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü