Reklamı Geç
Advert

‘Açık Kapı Projesi’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilecek olan vatandaş odaklı ‘Açık Kapı Projesi’ tanıtım toplantısı Valimiz Sayın Ali MANTI başkanlığında yapıldı.

‘Açık Kapı Projesi’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Proje kapsamında Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali MANTI’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ, Vali Yardımcısı Tunahan ÇİL, İlçe Kaymakamları, kurum amirleri ve projede görevlendirilen kamu kurum ve kuruluş yetkilileri katıldı.

Program, Açık Kapı Projesi personeli Sosyal Çalışmacı Sümeyra SEVİNÇ’in yaptığı tanıtım içerikli sunum ile başladı. SEVİNÇ sunumunda şu hususlara dikkat çekti:

İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlanan ve daha sonra ilimizin de dâhil olmasıyla birçok ilde hayata geçirilen proje vatandaş odaklı olacaktır.

Projenin amacının ‘İlk Temas Noktası’ olarak; vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyerek taleplere hızlı ve doğru çözümler üretilmesi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı kurumlar, yerel yönetimler ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde mümkün olan en fazla konuda hizmet verilmesini sağlamaktır.

Daha sonra proje ile ilgili bir değerlendirme konuşması yapan Valimiz Sayın Ali MANTI ise şunları söyledi:

‘İçişleri Bakanlığımızın üzerinde önemle durduğu ‘Açık Kapı Projesi’ kapsamında toplanmış bulunuyoruz. Başta valilik birimlerimiz ve ilçe kaymakamlıklarımız olmak üzere tüm birimlerin projeyi sahiplenmesi ve en güzel şekilde uygulaması gerekiyor.

Milletin Kapısı olarak ifade edilen Açık Kapı Projesiyle vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılmasının hedeflenmektedir.

İnşallah Açık Kapı projesini kuruluş amacına uygun olarak daha etkili bir şekilde uygularız. Vatandaşımız bir şekilde derdini anlatmak için gelecektir. İnşallah bu uygulama sayesinde kurum ve kuruluşlarımız arasında zaman ve mesafe problemini ortadan kaldırılacağız. Vatandaşlarımızın şikâyeti en uygun ve doğru yere gidecek.

Amacımız kamu imkânlarını vatandaşa en hızlı ve en doğru şekilde ulaştırmaktır. Sorumluluktan kaçmayalım. Sorumluğumuzun gereğini yerine getirelim. Bu proje ile güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum’ dedi.

Konuyla ilgili olarak proje çalışanları da şu paylaşımda bulundu: ‘Vatandaşlarımız Hükümet Konağındaki proje bürosuna gelip, uzman personel ile yüz yüze görüşebilecekler veya http://acikkapi.icisleri.gov.tr adresinden başvuru ve başvuru takip işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Ayrıca, ilgili birimlerden gelen cevaplar doğrultusunda sonuçlar değerlendirilecek ve vatandaşa gerekli cevap yönlendirmesinde bulunulacaktır’.

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Açık Kapı Projesinde kapsamında toplamda 5 personel (1 Sosyolog, 1 Sosyal Hizmet Uzmanı,1 Sosyal İnceleme Uzmanı, 1 Halkla İlişkiler Personeli, 1 İş ve Meslek Danışmanı) görev alacaktır.

Toplamda 52 ilde hizmette olan proje ilimizde 15 Mart 2018 tarihi ile başlayacak ve 3. Etapta hizmet verecektir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü