Reklamı Geç
Advert

Vali Ali MANTI’nın, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ Mesajı

Vali Ali MANTI 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajında "Çanakkale Zaferi, farklı çehreler, başka lisanlar ve rengarenk derilerle görülmemiş vahşetlerin yaşatıldığı rezil bir istila karşısında Âsım'ın neslinin namusunu ve mukaddesatını çiğnetmeme destanıdır." dedi.

Vali Ali MANTI’nın, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ Mesajı

Vali Ali MANTI 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajında;

Çanakkale Zaferi, farklı çehreler, başka lisanlar ve rengarenk derilerle görülmemiş vahşetlerin yaşatıldığı rezil bir istila karşısında Âsım'ın neslinin namusunu ve mukaddesatını çiğnetmeme destanıdır.

Dağların ve taşların birer şüheda gövdesine dönüştüğü ve rüku dışında asla eğilmeyen başların tevhid mücadelesi için tertemiz alınlarından vurularak toprağa düştüğü yüz ağartan tarih sayfamızdır.

Çanakkale, eskisiyle yenisiyle bütün dünyanın karnındaki esrarı hayasızca döktüğü, kahraman ordumuzun ise göğsündeki kat kat imanı ile Allah-u Ekber diyerek ve işgalci tehditlere gülerek son ehl-i salibin hayasız hamlelerini kırdığı yerdir.

Çanakkale, ‘İnançtan büyük silah yoktur’ diyen aziz şehitlerimizin izzet ve onur yüklü duruşları ile ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’ sözünü hafızalara kazıdıkları meydandır.

İslam’ı kuşatarak boğmaya çalışan ve yerlerden ve göklerden ölüm kusan en kesif ordular karşısında bedrin aslanları gibi Huda’nın ebedi serhaddi kesilen Mehmedcik, zulmün demir çemberini kırıp parçalayarak tüm mazlumların kaderini değiştirmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 103. yılını gururla kutluyor, vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik mertebesine ulaşan ve ancak ebediyetlerin istiab edebileceği Çanakkale Şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun!

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü