Reklamı Geç
Advert

Barakazi gençlerle bir araya geldi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, gençlerle bir araya gelerek belediye hizmetlerini anlattı.

Barakazi gençlerle bir araya geldi

Başkan Barakazi, ‘halk buluşmaları’ programı kapsamında belediye konukevinde gençlerle bir araya geldi.

Gençlerin taleplerini dinleyerek, eleştirilerine cevap veren Barakazi, Bingöl adına yapılacak hizmetler noktasında gençlerin fikirlerine önem verdiklerini söyledi.

Genç nesillerin enerjilerini doğru işlerde kullanması noktasında önemli işler yaptıklarını kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Bingöl Belediyesi olarak gerek kültürel etkinlikler anlamında gerekse diğer hususlarda gençler için elimizden geleni yapıyoruz. Yaşamspor Kulübümüz ve Muay Thai kursumuzla spora yeteneği olan çocuklarımızı bu alanlara yönlendirirken, Sanat Atölyesi projesiyle de tiyatro ve yazarlığa yeteneği olan gençlerimizi yetiştiriyoruz. Yine Bingölspor ve amatör spor kulüplerine gücümüz nispetinde destek veriyoruz. Sosyal belediyecilik anlamında gençlerimize yönelik birçok alanda kurs düzenlerken, aklındaki fikri ticari hayata geçirmek isteyen gençlerimize yönelik de KOSGEB aracılığıyla kurslar açıyoruz.  Bingöl Belediyesi olarak gençlerimize yönelik yapılacak her türlü proje ve etkinliğin içerisinde yer almaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

Tamamlanan projeler

Dört yıllık hizmet süresinde tamamlanan projeler hakkında bilgi veren Barakazi, “Canlı hayvan pazarı, geçici hayvan bakımevi, kadın emek çarşısı, 7 adet park yapımı, 10 adet çok amaçlı spor sahası yapımı, tıbbi sterilizasyon tesisi, 77 yeni otobüs durağı, doğalgaz çalışmaları,  peyzaj çalışmaları, altyapı çalışmaları, yeni şehirlerarası otobüs terminali, geçici araç ve yaya köprüsü, e-belediye projesi, suyun emniyete alınması projesi, engelsiz şehir projesi, üstyapı çalışmaları gibi tamamlanan projeler hakkında bilgi veren Barakazi, önümüzde süreçte hayata geçirilmesi planlanan, Çapakçur Vadisi Projesi, Semt Kütüphanesi Projesi, Vali Kurtuluş Şişmantürk Köprüsü yapımı, Engelsiz Bina Projesi gibi önemli projelerimizi tamamlayarak hayata geçirdik” diye konuştu.

“Tüm zamanlardan daha fazla yeşil alan düzenledik”

2014 yılından bu yana 42 bin metrekarelik alana sahip 8 park yapıldığını ifade eden Barakazi, Selahaddin Eyyub-i Mahallesi’nde yapılacak 52 bin metrekarelik ‘kent park’ ile 94 bin metrekarelik yeşil alanın kente kazandırılacağını söyledi.

Yeşil alanları önemsediklerini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Görev süremizce ilimize kazandırdığımız yeşil alan miktarı, şimdiye kadar yapılmış yeşil alan miktarını fazlasıyla geçiyor. Bahçelievler Mahallemizde yeni bir park yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Yine DSİ parkını devralma çalışmalarımız sürüyor. Resmi işlemler tamamlandıktan sonra DSİ parkını da düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

Hayata geçirilecek projeler

2018 yılı ve sonrasında yapılacak projelere değinen Barakazi; “Belediye hizmet binası, Kent Meydanı, Kültürhanı Projesi, Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi, Çapakçur Vadisi Projesi, Güneş Enerjisi Sistemleri Projesi, DSİ Parkı'nın devralınması, Çöpten Enerji Üretimi Projesi, Semt Kütüphanesi, Kentpark Projesi, Kapalı Spor Salonu, Katlı Otopark, Camii, Engelsiz Bina gibi önemli projeleri hayata geçireceğiz. Belediye hizmetleri anlamında hayata geçireceğimiz projelerle ilimizin değerlerine değer katılacaktır” ifadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra, soru cevap şeklinde sona erdi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü