Reklamı Geç
Advert

Barakazi, “Muhtarlarımızın yanındayız”

Bingöl Muhtarlar Derneği 13. Olağan Kongresi’nde konuşan Başkan Barakazi, “Hiçbir muhtarımıza karşı önyargımız yoktur. Bütün muhtarlarımızın yanında olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Bizler kadar sorumluluğu olan muhtarlarımızla, ilimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Barakazi, “Muhtarlarımızın yanındayız”

Bingöl Muhtarlar Derneği 13. Olağan Kongresi, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile merkez ve köy muhtarlarının katılımıyla Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Butaku: “Tek amacımız hizmet etmektir”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Bingöl Muhtarlar Derneği Başkan Abdullah Butaku, zorlu koşullarda kurdukları derneği, bugünlere taşıyarak kente hizmet ettiklerini söyledi.

Genel Merkez tarafından yapılan anket sonucunda Bingöl Muhtarlar Derneği’nin Türkiye’nin en iyi muhtarlar derneği seçildiğini ifade eden Butaku, şunları söyledi: “Çünkü biz işimize önem veriyoruz, sabah saatlerinde derneğimizi açarak, akşama kadar Bingöl halkına hizmet ediyoruz. Tek amacımız hizmet etmektir. Bu doğrultuda Sayın Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’nin bizlere verdiği değer ve destekten dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bingöl’ün en büyük sivil toplum örgütü, Bingöl Muhtarlar Derneği’dir. Muhtarı olmayan hiçbir mahalle, hiçbir köy, hiçbir belde yoktur. Dolayısıyla biz Bingöl Muhtarlar Derneği, Bingöl’ün tümünü temsil ediyoruz. Şimdi görmeyen siyasetçilerimiz, bürokratlarımız var. Varsın görmesinler, biz aynı kararlıkla ilimize, insanımıza ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Kongremizin muhtarlarımıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Barakazi, “Muhtarlarımızı önemsiyoruz”

İnsanların muhtarları önemseme konusunda zayıf kaldığını belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise, yerel yöneticiliğin ilk adımının muhtarlık olduğunu söyledi.

Mahalle ve köy muhtarlarına imkânlar ölçüsünde destek verdiklerini vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “Biz elimizden geldiğince büyük sorumluluklar üstlenen muhtarlarımıza destek vermeye çalışıyoruz. Hiçbir muhtarımıza karşı önyargımız yoktur. Mahalle muhtarlarının yanı sıra köy muhtarlarımıza da elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Şehir olsun, köy olsun bütün muhtarlarımız ihtiyaç duydukları konularda bizlerle iletişim halinde olsun. İmkanlar elverdiği müddetçe destek olmaya devam edeceğiz. Beklentilerin tamamını yerine getiremezsek de gücümüz yettiğince elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, mevcut başkan Abdullah Butaku güven tazeledi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü