Reklamı Geç
Advert

NRP (Yenidoğan Canlandırma Programı) Eğitimi

Berti Otel Konferans Salonunda Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yapıldı.

NRP (Yenidoğan Canlandırma Programı) Eğitimi

Sağlık Bakanlığı tarafından bebek ve yenidoğan ölümlerinin en aza indirilmesi amacıyla yeni doğan bebekler ile ilgili bütün personelin canlandırma eğitimi alması amacı ile yürütülen “Yenidoğan Canlandırma Programı” kapsamında yılın ilk eğitimi Vali Ali MANTI’nın katılımları ile başladı.      

Programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin GÜNDOĞDU yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘Bingöl İli olarak Yenidoğan Ölümleri sıralaması açısından Türkiye’de istediğimiz noktada değiliz. Dolayısıyla bu eğitimlere ciddi anlamda değer vermekteyiz. Amacımız, fiziki şartların düzeltilmesi ve eğitimlerin verilmesi ile ilimiz genelinde Yenidogan Ölümleri ile ilgili yüksek olan önlenebilir ölümlerin asgari seviyeye indirilmesidir. Bu konuda NRP eğitimleri yıl içerisinde devam edecektir. Önlenebilir bebek ölümlerini asgariye çekmek hatta sıfıra düşürmek için azami çaba sarf edeceğiz’.

Daha sonra konuşan Vali Ali MANTI ise şunları söyledi.

‘Kıymetli katılımcı arkadaşlarımız!

Öncelikle böylesine hayati bir konudaki çalışmalarından dolayı müdürümüze, ekibine ve değerli eğitimcimize teşekkür ediyoruz. Son yıllarda ülkemizde her alanda olduğu gibi sağlık alanında ciddi yatırımlar var. İnsan hayatını ciddiye alarak gerçekleştirilen ciddi teknik çalışmalar ve yatırımlar yapılıyor. Gururla söyleyebiliriz ki, yabancı ülkelerden ülkemize sağlık alanında tedavi olma veya önlem amaçlı gelen insanlar var. Bu tercih sağlık alanında nasıl ilerlediğimizin önemli göstergelerindendir. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de önemli olan husus güvendir. Doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza olan güvenin son yıllarda ciddi manada artış gösterdiğini izlemekteyiz. Fiziki yatırımlar, eğitimler ve yetişmiş eleman açısından son derece iyi bir noktadayız. İnşallah bu eğitimler ile kalite daha da artacak ve sürdürülebilir hale gelecektir. Eğitim programından dolayı İl Sağlık Müdürüne ve sizlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.’

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü