Reklamı Geç
Advert

Minik Kalplere Dokunalım

Bingöl’ün Genç ilçesindeki Köylerde okuyan öğrencilerin daha iyi şartlarda okuyabilmesi için Gazeteciler Sinan Atan, Ahmet Dengeşik ve Doktor Merve Okuyucu’nun başlattığı “Minik Kalplere Dokunalım” Projesi ile Genç ilçesinde bulunan köy okullarında eğitim gören öğrencilere kıyafet, kırtasiye ve temizlik malzemeleri sağlanacak.

Minik Kalplere Dokunalım

“Köyde Okuyan Bir Kardeşimizin Bir Eksiğini Giderelim” sloganı ile hedeflenen proje ile Bingöl’ün Genç ilçesindeki bütün köy okullarını kapsayacak bir yardım kampanyası başlatıldı. Nakit paranın kabul edilmediği projede tişört, gömlek, pantolon, iç çamaşırı, ayakkabı, diş macunu ile fırçası, temizlik ürünleri, kırtasiye malzemeleri gibi yardımlar kabul edilecek. Köylerde özellikle zor şartlar altında yaşayan ve eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi ve mutluluklarının paylaşılmasının hedeflendiği proje hakkında bilgi veren kampanya yürütücülerinden Sinan Atan, “Bugün bu projeye start vermekle çok büyük mutluluk yaşıyoruz. Öğrenci kardeşlerimize kıyafet, kırtasiye ve temizlik ürünleri gibi temel ihtiyaçlarını kapsayan çeşitli malzemeler tedarik etmeye çalışacağız.  Onları mutlu edip mutluluklarına ortak olmak istiyoruz. Bugün çok iyi yerlerde olan herkes bile zamanında köy okulları başta olmak üzere okul sıralarından geçmiştir. Özellikle köylerde eğitim gören herkes aynı sıkıntıları yaşamıştır. Bu nedenle buradan herkese, yardıma muhtaç öğrencilere yardımda bulunmasını istiyoruz. Bir öğrencinin maddi durumu ne kadar iyi olursa olsun aldığı yardımla birlikte yüzü güler ve mutlu olur. Kaldı ki özellikle köy okullarında yaşayan öğrencilerin maddi durumlarının iyi olmadığı hepimizin malumu. Yarım yapacak bütün hayırseverleri kampanyanın finalinde bizimle birlikte dağıtıma katılmalarını istiyoruz. Öğrencilerimizin yaşayacağı mutluğu, onları da nasıl mutlu ettiğini görmelerini isteriz. Birilerinin mutluluğuna ortak olmak dünyanın en güzel duygusudur. Hele hele bu mutluluk bir çocuğun mutluluğu ise” diye ifade etti.

Yürütücülüğünü Gazeteciler Sinan Atan, Ahmet Dengeşik ve Doktor Merve Okuyucu’nun yaptığı kampanyaya destek vermek isteyenlerin Bingöl’ün Genç ilçesinde faaliyet gösteren Genç Gazetesi, Genç Havadis Gazetesi ve Bingöl’de bulunan Bingöl Online Gazetelerine ulaşabilecekleri belirtildi.

Genç Havadis Gazetesi: Sinan Atan 0541 542 75 12 – Genç Gazetesi: Ahmet Dengeşik 0533 514 44 86

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü