Reklamı Geç
Advert

‘Şehit ve Gazilere Saygı’ Konferansı Yapıldı

49. Komando Tugay Komutanlığınca Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitler Günü Münasebetiyle ‘Şehit ve Gazilere Saygı’ Konferansı yapıldı.

‘Şehit ve Gazilere Saygı’ Konferansı Yapıldı

TBMM Fen Lisesi Konferans Salonunda yapılan programa Valimiz Sayın Ali MANTI’nın yanı sıra 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin ALTAY, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet BEKTAŞ, Vali Yardımcısı Cevat GÜN, kurum müdürleri, STK temsilcileri, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, vatandaşlarımız ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

Vet. Binbaşı Özgür ÖZTÜRK’ün Çanakkale Harbi ile ilgili konferans sunumundan sonra ‘Bağımsızlık’ konulu tanıtım filmi izlendi.

Daha sonra söz alan gazilerimiz hatıralarını paylaşarak dinleyicilere duygulu ve coşkulu anlar yaşattılar.

Program Valimiz Sayın Ali MANTI’nın konuşmaları ile devam etti.

Vali MANTI konuşmasında şunları söyledi:

‘Sayın Komutanım, Başsavcım, değerli mesai arkadaşlarım, Kıymetli Gazilerimiz, çok değerli öğrencilerimiz hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

Böyle güzel ve anlam yüklü bir program vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu ve gururluyum. Dünyadaki en pahalı değer hürriyet, bağımsızlık ve özgürlüktür. Bizler bağımsızlığına, özgürlüğüne ve dini inançlarına son derece bağlı bir milletiz. Dünyada bu kadar fedakâr; vatan, din ve bayrak denildiği zaman hiç tereddüt etmeden kendisinden sonrakilerin yaşaması için kendisini feda eden başka bir millet yoktur. Biz elhamdülillah, din, devlet, vatan, millet, ezan ve bayrak denildiği zaman topyekûn hareket ediyoruz. Bu bizim milletimizin en önemli değerlerinden birisidir.

İnşallah birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz müddetçe içeriden gelebilecek her türlü ahlaksız ve hain teşebbüs ile dışarıdan gelebilecek düşmanlıklara bu millet asla fırsat vermeyecektir. Buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Ülkemizi ezelden beridir savunan milletimizin tüm fertlerine Allah güç ve kuvvet versin. Geçmişten günümüze kadar vatan ve millet uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, gazilerimize de sağlık, sıhhat ve selamet versin. Bu ülke için içerde ve dışarıda hizmet eden, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. İnşallah bundan sonra ülkemiz hür, bağımsız ve dik bir şekilde daha nice yüzyıllara gidecektir. Bunun için siz çocuklarımıza büyük görevler düşüyor. İnşallah bir beraber oldukça, hiçbir güç, hiçbir rüzgâr, hiçbir tufan bizi deviremeyecektir. Bu vesileyle tekrar aziz şehitlerimize rahmet ve gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum’ dedi.

Program Sayın Valimizin gazilerimize çeşitli hediyeler takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü