Reklamı Geç
Advert

Vali Mantı'dan Genç İlçesine Ziyaret

İlçe ziyaretleri programı kapsamında Vali Ali MANTI Genç ilçemizi ziyaret etti.

Vali Mantı'dan Genç İlçesine Ziyaret

Program Şehit Murat YILDIRIM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti ile başladı.

Okul bahçesinde Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin VURALve Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi DİNLER tarafından karşılanan Vali MANTI derslikleri ziyaret etti.

Öğretmenler odasında öğretmenler ile buluşan Vali MANTI daha sonra konferans salonunda öğrencilerle buluştu. Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada Vali MANTI şunları söyledi:

‘Genç ilçemizdeki öğrenci ve öğretmenlerimizle tanışmak, sohbet etmek amacıyla bugün buradayız. Samimi ve sıcak karşılamanız ve misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bizim milletimiz gerçek manada alicenap ve mütevazi bir millettir. Güler yüzlülüğü, yardımseverliği ve hoşgörüyü kendisine şiar edinmiş olan milletimize yönelik bugün hem içerde hem de dışarda bir takım oyunlar oynanmaktadır. Ancak biz devlet olarak kararlılıkla bu gelişmelerin üzerine gidiyoruz ve gitmeye de devam edeceğiz. Önemli olan bu tür tehlikelere karşı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı devam ettirmektir.

Geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimizin, değerli öğretmenlerimiz tarafından iyi bir eğitimden geçerek ülkesine faydalı birer fert olma bilinciyle yetiştiğine olan inancım tamdır. Geleceği modern düzeyde kendi öz değerlerimizle inşa etmenin en önemli etmeni siz öğrencilerimiz ve eğitimcilerimizsiniz. Bunun bilinciyle birbirimize karşı kin ve nefret gütmeden adalet, güven, sevgi ve saygı duygularıyla daha iyi bir gelecek için azimle mücadele etmek zorundayız. Eğitimsiz kalan toplumların dünya sahnesinde geride kaldıkları bilgisiyle eğitime ve bilime önem vermeliyiz. Bilgi, büyük bir güçtür, bu güçten mahrum kalan ülkeler cehalet dehlizlerinde kaybolmaya mahkûmdur.

Bir toplumu aydınlığa eriştirecek olanlar, kuşkusuz bilgi ve birikimleriyle donanımlı hale gelmiş ilk eğitmen görevini üstlenen annelerdir. Özellikle eğitim hususunda bu kutsal ve büyük görevi üstlenecek olan yarının anneleri kız öğrencilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Ülkemiz ve milletimiz adına daha iyi bir gelecek hayal ediyorsak bu ancak bilim ve teknolojiyle mümkündür.

Eğitim konusunda hassas davranarak öğrencilerine bir anne sevgisinde yaklaşan bütün eğitimcilerimize teşekkür ederim’ dedi.

    Daha sonra uygulama sınıfları ziyaret edildi.

    İkinci olarak Genç Anadolu Lisesi ziyareti gerçekleştirildi. Burada öğrenci, öğretmen ve Okul Aile Birliği Üyeleri ile bir araya gelen Sayın Valimiz burada yaptığı konuşmada şu konulara değindi:

‘Ülkemiz son yıllarda eğitim konusunda çok ciddi bir ivme kazanmış ve kazanmaya da devam etmektedir. Okullarımızın fiziki yeterlilik açısından önemli bir seviyeye geldiğini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Özellikle eğitim konusu ile ilgili çok ciddi çalışmalar mevcut; eğitim kalitemiz hızla yükselmektedir. Okullarımızdaki elverişli fiziki ortamların mevcudiyetiyle gençlerimizin daha dinamik ve donanımlı olarak yetişmesi ülkemiz açısından büyük kazanımlara vesile olacaktır. Dünden bugüne yardıma muhtaç bir ülke konumundan yardım eder hale gelen bir devlet seviyesine gelmemizin en önemli etmenlerinden biri eğitime yaptığımız yatırım ve bu konuya olan inancımızdır.

    Yaşadığımız şu dönemde Türkiye denilince mağdurların ve mazlumların sığınağı olan bir ülke akla gelmektedir. Bu bizim inancımızın gerektirdiği bir anlayıştır ve bu inançla bugün Türkiye, gerek Afrin gerekse sınırlarımızın her bir karışında ülke menfaatlerimize tehdit oluşturucu etmenlere yönelik sınırlarımızı güvence altına alma gayreti içerisindedir. Ülkemizin güçlü ve müreffeh yarınlara daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için gençlerimize çok büyük görevler düşüyor.

    Gençliğinizde ihtiyarlık evreleriniz için harcayabileceğiniz sosyal ve kültürel sermaye biriktirmelisiniz. Eğer bu günlerimizi iyi değerlendirmezsek hayatımızın ileriki aşamasında harcayabileceğimiz bir sermayemiz kalmayacaktır. Bundan dolayıdır ki zamanımızı en iyi koşullarda değerlendirerek, milletimizin hizmeti yolunda kullanmaya gayret göstereceğiz’ dedi.

Daha sonra Genç İmam Hatip Lisesi ziyaret edildi. İl Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakamın konuşmalarından sonra söz alan Valimiz Sayın Ali MANTI ana başlıkları ile şu hususlara dikkat çekti:

‘-Önemli olan iyi ve faydalı insan olabilmektir.

-Bu coğrafyada yaşamak bedel ister. Biz bu bedeli dün ödedik bugün de ödemeye devam ediyoruz.

-İçten çürümeye karşı dikkatli olmalıyız. En büyük tehlike ahlaki erozyondur.

-Boşa harcayacak zamanımız yok.

-İyilikleri çoğaltmalıyız.

-Allah işini güzel ve doğru yapanları sever. İmam-Hatiplerin bu konuda sorumluluğu daha fazla.

-Bugün dünyanın farklı yerlerinde gücünü ve medeniyetini gösterebilen bir Türkiye var.

-Aramızda fitne ve fesada yol açacak tüm kanalları kapatmalıyız.

-Kötülüğü yaymak kötülüğü yapmaktan daha beterdir.

-Okuduğunuz ayetleri hayatınıza taşıyın.

-Bileni bilmeyenden farklı kılan hayatına yansıttığı pratikleridir.

-Adalet, hak edene hak ettiğini verme sanatıdır.

-Adalet toplumun sosyolojisinde aranmalıdır.

-Hiçbir düşüncenin bağnazı olmayın. Tek taraflı beslenme vücutta hastalıklar yaratır. Düşüncenin farklı kesimlerden beslenmesi gerekir. Kalıpçı yaklaşımlar sadece geriletir.

-Çağı yakalamak lazım. Aklı doğru kullanmak lazım. Sorgulayıcı bir aklı öne çıkaralım.’

Ardından Vali MANTI, Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin VURAL’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Hasan Hüseyin VURAL Vali MANTI’ya ilçe ile ilgili bilgi sunumunda bulundu.

Son olarak Genç Meslek Yüksekokulu ziyaret edildi. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Rıdvan POLAT tarafından karşılanan Sayın Valimiz konferans salonunda yüksekokul öğrencileri ile buluştu. ‘Modern zamanlar’,  ‘Şehir ve İnsan’, ‘Bilgi ve Toplum’ gibi konu başlıkları etrafında gelişen söyleşi, öğrencilerin soruları, sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulması ile tamamlandı.

Ziyaret öğrencilerle toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Genç İlçesi ziyaretinde Vali MANTI’ya Genç kaymakamı Hasan Hüseyin VURAL, Vali Yardımcısı Cevat GÜN, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri ENGİN ve Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi DİNLER eşlik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü