Reklamı Geç
Advert

Sancak Beldemizi Ziyaret Ettik

Vali Ali MANTI Vatandaşla Buluşma programları kapsamında Sancak Beldemizi ziyaret etti.

Sancak Beldemizi Ziyaret Ettik

Program kapsamında ilk olarak Sancak Belediye Başkanlığı ziyaret edildi. Sancak Belediye Başkanı Nusret KOÇİN belediyenin çalışmaları ve takip ettikleri projeler hakkında bilgi verdi.

Akabinde Vali MANTI ve beraberindekiler Sancak İlkokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi.

Okul ziyareti sonrasında belde esnafını iş yerlerinde ziyaret ederek hayırlı ve bereketli alış veriş dileklerinde bulunan Vali MANTI işyeri sahiplerinden ve çalışanlarından büyük ilgi gördü. Esnaf ziyaretleri sorunların ve taleplerin dile getirilmesi, çay ikramı ve samimi sohbet ile tamamlandı.

Program, yapımı tamamlanan Sancak Belde parkının yerinde incelenmesi ile devam etti.

Daha sonra Vali MANTI, Sancak Ahmet Yesevi Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okul konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlerle ‘Gençlik ve Eğitim’ konulu söyleşi yaptı. Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada Vali MANTI şunları söyledi:

‘Öncelikle böyle güzel, sıcak ve samimi bir ortamda bizleri karşılamanız ve misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sancak tanıdığımız bildiğimiz bir yer. Ama gelip gördüğümüz zaman daha güzel olduğunu, halkımızın birlik ve beraberliğinin son derece güzel bir seviyede olduğunu gördük.  Bu ortamın oluşmasını sağlayan, Sancak Belediye Başkanımıza, meclisimize, yöneticilerimize, muhtarlarımıza ve en önemlisi Sancak halkına çok teşekkür ediyoruz.

Bizim ülkemizde istediğimiz tablo birlik ve beraberliktir. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı sürdüğümüz müddetçe gelebilecek düşmanlıklara bu millet asla fırsat vermeyecektir.

Sancak Beldesinde bu birliği beraberliği görmek bizleri gerçekten ziyadesiyle mutlu kılmıştır. İnşallah bu bilinç ve davranış devam ettikçe güven ortamı devam edecek ve ne içerden ne de dışardan hiçbir güç bu ülkemize nifak sokamayacaktır. Her fert bütün bilgi ve becerisi ile ülkemizin ve milletimizin bekası için samimi çabalar üretmelidir. Bir araya gelen samimi ve kaliteli ürünler ülkemizi bölgenin ve dünyanın yıldızı kılacaktır.

Hamdolsun ülkemizin her yanında göğsümüzü kabartan niteliği yüksek işler yapılıyor. Bilgiyi ve ahlakı bir arada kullanarak çalıştıkça ülkemizin mesafeler alışını görmek bizleri gururlandırıyor. Ayaklarımız üzerinde durdukça ve her alanda kendimize yeterli hale geldikçe dünyadaki saygınlığımız artmaya devam ediyor. İnsan kaynaklarımızı ve iktisadi zenginliklerimizi rasyonel kullandıkça inşallah yarınlarda daha güzel yerlerde olacağız.  Din, vatan, bayrak ve insan sevgimiz devam ettikçe inşallah bütün sıkıntıların üstesinden geleceğiz.

Devletimiz imkânlarını program dahilinde her yere yansıtıyor. Nitekim Sancak’ımıza da güzel hizmetler yapıldığını müşahade ettik. Kadirşinas insanımız hizmetin en iyisini hak ediyor. İnşallah yatırımlar, hizmetler bundan sonra da artarak devam edecektir. Önemli olan birliğimizi beraberliğimizi bozmadan, birbirimize kin ve nefret beslemeden ortak noktalarımızı öne çıkartıp milli, manevi, ahlaki ve dini değerlerimizi kullanarak bir ve beraber olarak kardeşçe yaşamaktır’ dedi.

Program kapsamında Jandarma Karakol Komutanlığı ziyaret edildi.

Ardından Vali MANTI, Sancak beldesi eşrafından merhum Hacı Ali BATUR’un taziyesine katıldı; BATUR ailesine başsağlığında bulundu.

Daha sonra Sancak Sudüğünü İlkokulu ve Sudüğünü Ortaokulu’na ziyaret gerçekleştirildi. Derslikleri ziyaret eden Vali MANTI öğrencilere başarılar diledi. Öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet eden Vali MANTI, ‘yarınımızın teminatı çocuklarımızın donanımlı fertler olarak hayata katılabilmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıyız’ dedi.

Son olarak Kartal Köyünü ziyaret eden Sayın Valimiz burada köy sakinleri ile buluştu. Köylülerin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Köy çıkışında çocuklarla karşılaşan Vali MANTI çocuklarla yakından ilgilenerek sohbet etti, birlikte fotoğraf çektirdi, çeşitli hediyeler verdi.

Sancak Beldesi ziyaretinde Vali MANTI’ya Bingöl Belediye Başkanı Yücel BARAKAZİ Vali Yardımcıları Cevat GÜN ve Tunahan ÇİL ve kurum müdürleri eşlik etti.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü