Reklamı Geç
Advert

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) Uygulamaları İl Tahsisat Komisyonu toplantısı Valimiz Sayın Ali MANTI başkanlığında yapıldı.

KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Valimiz Sayın Ali MANTI’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Tunahan Çil, İlçe Kaymakamları, İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Encümen Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Edip FIRAT, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Temsilcisi İsa TELİMEN ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını İl Özel İdare Genel Sekreter V. Edip FIRAT yaptı.

KÖYDES Projesi kapmasında 2018 yılında ilimizde yapılması gereken yatırımların ele alındığı toplantıda, İçişleri Bakanlığı tarafından yol, içme suyu, kanalizasyon ve tarımsal sulama işlerinde kullanılmak üzere 2018 yılında ilimize 37 milyon 383 bin 313 TL ödenek tahsis edildiği belirtildi.

Daha sonra konuşan Valimiz Sayın Ali MANTI ise şunları söyledi:

‘Bizim buradaki amacımız varsa hepimizi ilgilendiren ortak konular üzerinde yoğunlaşmaktır. Mesela kesilecek nispetler hususuna bakacağız. Yine İl Özel İdaresi ile ilişkilerimizde varsa aksaklıklar ve eksikler bunları birlikte değerlendireceğiz.  Her Kaymakam kendi mahallinde yapacağı işleri biliyor. Özellikle bütün Kaymakam arkadaşlardan ricam sorunları yerinde ve hızlı bir şekilde çözmeleridir.

İşlerimizi kurumlar arası uyum içinde ve hukuka uygun, adilane şekilde yapalım. Esas olan, işi ve hizmeti doğasına uygun şekilde icra etmektir. Kaymakamlarımız ilçelerdeki sorunlara, diğer idarecilerimiz de kendi birimlerindeki sorunlara daha vakıflar.  Karşılıklı dayanışma içerisinde bugün ortak konuları tartışalım. Merkezi idareden beklentiler nelerdir, sorunlarımız, aksaklıklarımız ve çözüm yöntemlerini tartışalım.

Gurur ve kibir gibi duygulardan uzak durarak hukuk içinde işlerimizi tamamlayalım. Bir düşünür ‘Hiç gururumuz olmasaydı, başkalarının gururundan gocunmazdık’ diyor. Onun için kaprislerimizi ve kuruntularımızı iş yapabilme becerimizin önüne geçirmemeliyiz.

En büyük görevimiz kanun ve nizam hâkimiyetini sağlamaktır. Süreçleri iyi niyet ilkesi ile takip etmeliyiz. Kamu hizmetinin doğru yürütülmesi en büyük mutluluğumuz olacaktır’ dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü