Reklamı Geç
Advert

2018 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2018 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Ali MANTI başkanlığında yapıldı.

2018 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda 2018 yılına ait yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilimizde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunularak Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın Ali MANTI şunları söyledi:

Gerçekleştireceğimiz İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının Bingöl’ümüze hayırlı olmasını dilerim. Kurul toplantılarımızda ileri sürülen teklifler ve alınan kararlar, kısa bir süre içerisinde kurumlarımız tarafından hayata geçirilmektedir. Bu süre zarfında yapılan ve yapılması planlanan hizmetlere yönelik çalışmalarımız, kurumlarımız arasında işbirliği içerisinde ve koordineli olarak yapılmaktadır. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz toplantılarda bizlere iletilen hususlara özverili bir şekilde yaklaşılarak farklı bölgelerimizdeki kısmî aksaklıklar çözüme kavuşturulmuş ve çözüme kavuşturulmaya da devam etmektedir. Kurumlarımız, hizmet odaklı anlayış bağlamında çalışmalarını sürdürürken hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projeler her yıl olduğu gibi bu yıl da rutin bir şekilde yapılmaktadır. Planlanan yatırımlar, devletimizin mevcut imkânlarıyla ele alınarak büyük bir özveriyle hayata geçirilecektir. İl Koordinasyon Kurulu Toplantımıza katılan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor tekrar toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum’.

Toplantı daha sonra yatırımcı Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri tarafından İlimizde devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgi vermeleri, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıya Valimiz Sayın Ali MANTI’nın yanı sıra, Bingöl Belediye Başkanvekili Halim SUGÜ, Vali Yardımcısı Tunahan ÇİL, İlçe ve Belde Başkanları, İlçe Kaymakamları, meslek odaları başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

 

Projelerin Sektörel ve Toplam Bedel Üzerinden Dağılımı:

 

Sektör                        Proje Sayısı                  Toplam Proje Bedeli TL     % Dağılımı

Ulaştırma:                               121                                     1.923.457.536         54

Enerji:                                       31   668.272.971         19

Tarım ve Hayvancılık:             62                                        349.707.744              10

    Eğitim:                                       46   189.989.710 5

Sağlık:                                        21 134.248.000           4

Diğer:                                        193  265.573.884           8

TOPLAM:                    474              3.531.249.845           100  

    

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü