Reklamı Geç
Advert

MHP’den İlçelere Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol, İlçe Başkanı Niyazi Çağlar ve Beraberindeki heyet ile Sancak Beldesi, Adaklı ve Kığı ilçesini ziyaret ederek, halkın sorunlarını yerinde dinlediler. İl Başkanı Varol, çözüm için gerekli görüşmelerin yapılacağını belirterek, Kuzey ilçelerin yol, su, altyapı, yüksek ev kiraları gibiöncelikli sorunlarının olduğunu söyledi.

MHP’den İlçelere Ziyaret

Başta ulaşım olmak üzere diğer hizmet konularında mağdur olan ilçe halkını ve esnafını ziyaret eden Varol, Sancak Beldesi, Adaklı ve Kığı ilçesinin en çok ulaşım, içme suyu sıkıntısı ve yüksek kiralarından mağduriyet yaşadığını dile getirdi.

Varol, açıklamasında şunları söyledi:

Sancak – Adaklı ve Kığı  ilçesini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi  Bingöl İl Başkanı Nurettin VAROL , İlçe Başkanı Niyazi ÇAĞLAR ve Beraberindeki heyet ile ziyaret ederek, halkın sorunlarını yerinde dinleyerek  çözüm için gerekli görüşmelerin yapılacağını beyan ettiler. Kuzey ilçelerin öncelikli sorunları, Yol, Su, altyapı, yüksek ev kiraları vb. gibi sorunlardır.
Başta ulaşım olmak üzere diğer hizmet konularında mağdur olan ilçe halkını ve esnafını ziyaret eden VAROL, Sancak , Adaklı ve Kığı ilçesinin en çok ulaşım, içme suyu sıkıntısı ve yüksek kiralarından mağduriyet yaşadığını dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Teşkilatı olarak ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bugün de Sancak , Adaklı ve Kığı ilçesini ziyaret ettik. Başta Kaymakamlarımız Resmi Kurumlar ve Esnafımızla görüşüp, sorunlarını kendilerinden dinledik. Halkla görüşmemizde üç konu öne çıktı. Buradaki vatandaşlar genelde yol ve ulaşım sorunlarının birinci sorunları olduğunu söylediler. Uzun süredir Hükümetin de gündeminde olan da burada duble yol sözü verilmişken, maalesef vatandaşlar yapılacak olan Sancak-Bingöl yolu üzerine bir hayal kırıklığına yaşamış görünüyorlar. En kısa sürede bu kuzey ilçelerinden geçmesi planlanan yolun, bir an önce bitirilmesi ve geniş bir yolun yapılması gerekiyor. Bu hem ilimiz için hem de bu çıkmaz sokak olan kuzeydeki ilçelerimiz için çok hayati bir önem taşıyor."

İlçe merkezlerinde kira fiyatlarının yüksekliğinden de vatandaşıon ve kamu görevlilerinin şikayetlerinin  olduğunu tespit ettik. "Esnaf ziyaretimizde kiraların çok yüksek olduğunu, gittiğimiz her esnaf 800 ile bin 500 TL arasında kira ödediğini söyledi. Yine ev kiralarında da 500 ile 1000 TL arasında değişiyor. Çünkü burada yapılaşma çok az konut sayısı çok az. İş yeri sayısı çok az. Bundan dolayı kiralar çok yüksek memur ve asker ev bulmakta sıkıntı yaşıyor. Bu sorun giderilirse inanıyoruz ki kira fiyatları düşecek."

Kuzey ilçeleri ile ilgili Program kapsamında ilk olarak Sancak Beldesini ziyaret ettik.  Sancak ziyareti sonrası Adaklı karaçubuk köyünde bulunan taziye evini ziyaret edip başsağlığında bulunduk. Akabinde, Esnaf ziyaret leri yaptık. Adaklı Kaymakamlığını , İlçe emniyet Müdürlüğü ve Komando taburunu ziyaret  ettik.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu ortamda, Önemli olan birliğimizi beraberliğimizi bozmadan, birbirimize kin ve nefret beslemeden ortak noktalarımızı öne çıkartıp milli, manevi, ahlaki ve dini değerlerimizi kullanarak bir ve beraber olarak kardeşçe yaşamaktır.
Öncelikle böyle güzel, sıcak ve samimi bir ortamda bizleri karşılamaları ve misafirperverliğinizden dolayı Sancak , Adaklı ve Kığı İlçe Kaymakamlıklarına Kaymakamlık Personelerine Kurum amirlerine ve kadirşinas Sancak, Adaklı ve Kığı halkına ayrı ayrı Partimiz adına çok teşekkür ediyorum.
 

Nurettin VAROL

MHP Bingöl İl Başkanı

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü