Reklamı Geç
Advert

Konferans: ‘Üniversitelerde Kalite Yönetimi ve Kurumsallaşma Süreci‘

Vali Ali MANTI, Bingöl Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda yapılan ‘Üniversitelerde Kalite Yönetimi ve Kurumsallaşma Süreci‘ konulu konferansa katıldı.

Konferans: ‘Üniversitelerde Kalite Yönetimi ve Kurumsallaşma Süreci‘
Konferansın ilk konuşmacısı İstanbul Üniversitesi Rektör Yradımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ, bütün dünyanın çok hızlı bir değişim yaşadığını ifade ederek, 'Günümüzde Üniversieteler topluma ışık tutan konumda. Buralar araştırma ve üretme merkezleridir. Üniversiteler araştırma yaparken topluma da açılmalıdır. Topluma açılan, toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya dönük çabalar geliştiren birimler olmalıdır üniversiteler. toplumun ihtiyaçlarını giderecek bilimi üretmeliyiz. Sivil toplum örgütleri, iş dünyası, odalar ve sanayicilerimizle birlikte bunu yapmalıyız. üniversiteler sadece öğrencileri yetiştiren yerler olmamalı. Üreten, ithal ürünlerin önüne geçen projeler geliştiren, ülkenin ihtiyaçlarını gideren ve daha ileriki safhada dışarıya ihraç edecek seviyeye gelmeliyiz. Bunun için gençlerimize öğrenme ve üretme alışkanlığı kazandırmalıyız. İyi muhakeme etme yeteneği ile beraber proje üreten ve uygulayan öğrenciler yetiştirmeliyiz' dedi. 
 
İdari birimlere ilişkin konuşan İstanbul Üniversitesi Genel Sekreteri Metin KÜÇÜK, akademik bir kurum da idari personele de büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. Mümkün ile imkansız arasında , imkansıza yakın hedefler koymak gerektiğini ifade eden KÜÇÜK, başarının yaptığı işi sevmekle ilgili olduğunu belirtti.
 
Konferansa Valimiz Sayın Ali MANTI'nın yanı sıra Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, kurum amirleri, STK temsilcileri, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ ve İstanbul Üniversitesi Genel Sekreteri Metin KÜÇÜK'ün verdiği‘Üniversitelerde Kalite Yönetimi ve Kurumsallaşma Süreci‘ konulu konferans, soru-cevap faslı ile tamamlandı.
 
Program, Valimiz Sayın Ali MANTI'nın İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ’e, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK'ın da İstanbul Üniversitesi Genel Sekreteri Metin KÜÇÜK'e plaket takdimleri ile sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galericilere Yetki Belgesi
Galericilere Yetki Belgesi
3 PKK’lı Öldürüldü
3 PKK’lı Öldürüldü